Jaký foťák je dobrý na vytvoření panoramat

Od: Datum: 08.08.15 18:45 odpovědí: 5 změna: 13.08.15 10:38

Jaký foťák je dobrý na vytvoření panoramat 360°. Přemyšlel jsem o značce SONY.

Díky za tipy

Cisak

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.15 22:31
Ohodnoceno: 0x

Od: quac®
Datum: 11.08.15 22:19

Panorama vyfotíš i telefonem.
Jinak zrcadlovka je samozřejmě nejlepší -z pohledu kvality fotografie.
Jinak si sežeň program /Kolor Autopano Giga/ a pak už jen stačí trocha cviku ve snímání (aby se snímky lehce překrývali) a tenhle program ti to sám sešije a co já vím tak zatím nejlíp ze všech programů co jsem měl.

Od: bmbx®
Datum: 12.08.15 07:53

Sony fotoaparáty s funkcí sweep panorama je dobrá volba, fotoaparát má v sobě senzor snímající úhel otočení a okamžitě slepuje snímky během otáčení fotoaparátem, nějaké slepování v počítači je dnes už anachronizmus.

Od: quac®
Datum: 13.08.15 10:29
Tak jasný, že když to fotoaparát umí tak je zbytečný to dělat v pc.
Ale kupovat si foťák jen kvůli tomu se mi zdá trochu blbý.
Vím že panorama mi udělá i telefon, ale jen jeden řádek.
Jak to funguje ve foťáku nevím.
Ale s tím programem co jsem psal, se dají sešívat panoramata nejen z dvaceti fotek v jedné řadě, ale třeba z deseti ve sloupci.
Takže výsledná fotografie nebude jen dlouhá nudle, ale plnohodnotná fotografie s perspektivou (horizontálně i vertikálně) jakou žádnej objektiv nikdy nezajistí.
Ohodnoceno: 1x

Od: bmbx®
Datum: 13.08.15 10:38

quac:

samozřejmě, že kupovat si foťák jenom kvůli téhle funkci je nesmysl. Přepokládám, že tazatel chce koupit nový přístroj a chce aby měl i tuhle funkci. Se značkou Sony neudělá chybu ohledně jakékoliv kategorie foťáku a tuhle funkci už mají snad dneska všechny jejich modely. Jo, slepování v PC má pořád vyhodu ve slepování horizontálně i vertikálně zároveň.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.