Jak vybít NiMH baterky bez chytré nabíječky?

Od: Datum: 06.08.15 15:45 odpovědí: 9 změna: 12.08.15 08:01

Zdravím měl bych dotaz, nemám chytrou nabíječku která sama vypne nabíjení když jsou baterky v ní nabité ani je neumí znova zrevitalizovat a jak jsem si všimmnul tak ty baterky už mají dobu použitelnosti velmi zkrácenou. Piužívám je v bezdrátové myši a zhruba za da dny po dodání nabitých baterek myš už bliká že chce čerstvé baterky. Baterie nabíjím v hloupé nabíječce se vstupem 200mA a výstupem 110mA zhruba 8 hodin někdy je ale zapomenu vytáhnout včas takže se pěkných pár hodin přebíjí. Dá se jim ještě nějak pomoct nebo potřebuji chytrou nabíječku s formátováním nebo jsou prostě kaput? Stáří baterek asi tak 3 4 roky. Děkuji za veškeré rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aki®
Datum: 06.08.15 15:53

Akumulátorům zřejmě uškodilo přebíjení (resp. nárůst teploty). Tyto aku mají počet cyklů v řádu stovek a jejich život bude u konce.. Nějaké formátování atd. podle mě nemá smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 15:56
avatar

řekl bych, že myš ty baterie vcelku vycucá sama, ale klidně pak na ně připoj žárovku, ať je vycucne na maximum. Ohledně přebíjení... jsou při vyndání z nabíječky horké? Pokud ne, je to ok, pokud ano, opravdu se přebíjí a nic než lepší nabíječka nepomůže. Nebo si kup časovanou zásuvku, která sama vypne v nastavený čas. Stojí cca 150,-

Pokud sloužily 4 roky, klidně bych je vyhodil a koupil nové. Určitě jsou už dávno zaplacené a dnešní zase budou o kousek lepší.

doplněno 06.08.15 17:31: Na USB resp pc je blbost, budeš chtít nabít baterie přes noc a budeš muset kvůli tomu nechat zapnutý pc. To se to nevyplatí.
Tu nabíječku dole mám, funguje dobře.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybrcoul
Datum: 06.08.15 16:06

No jako nové vydržely tak dva týdny jenže teď tak dva dny a počtem nabíjecích cyklů to určitě nebude. Při vyjímání z nabíječky jsou docela teplé ale ne že by přímo pálily a to i když je stihnu vytáhnout včas. Neexistuje nabíječka do USB portu počítače která by uměla sledovat stav baterie a při stavu nabití by se sama vypnula? (neb by ji vypnul přidružený software v počítači)

Od: rybrcoul
Datum: 06.08.15 16:16

Podle odpovědí to vypadá že jsou opravdu po smrti. Bylo by nejlepší řešení koupit chytrou nabíječku - např. tato je teď v mírné akci http://www.suntech.cz/produkt…terii-aa-aaa-usb-lcd-displej/ a pokračovat s novými NiMH bateriemi nebo se raději vrátit k alkalickým a kupovat dokola nové?

Datum: 06.08.15 17:34
avatar
Si to spočítej jestli ti nabité vydrží 3 týdny, budeš ročně potřebovat cca 20 párů,za dva roky 40 . to je 80 baterii po 10kc, takže se ti to vrátí už za 2 roky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 07.08.15 00:32

Určitě vyměň baterky a současně i myš. Mě vydrží dva AAA články 700 mAh v myši Trust cca 3 měsíce při každodenním používání cca 2 hod. Nemám chytrou nabíječku, jen do zásuvky, samovýroba a dá cca 80 mA. Na baterky jsem prase, jen je vyndám z myši a nabíjím cca 14 hod a slouží to tak už 5 let. Neuvádíš kapacitu baterek, ale ta tvá myš žere nějak moc nebo ji nevypínáš nebo používáš celý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.08.15 07:08

aki:

formátují se paměťová média, akumulátory, kondezátory ve fotoblescích se formují.

osel59:

jeké prase na baterky? Nabíjení desetinou kapacity po dobu 14hodin je nejšetrnější a nejúčinější nabíjení, to inteligentní nabíječky akumulátory prasí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: quac*
Datum: 11.08.15 22:28

Občas "mrtvým" baterkám pomůže lečba šokem.
Pokud je "mrtvá" pusť do ní trochu víc než čeká. Občas se tím oživí a zas chvilku jedou.
Ale tohle ať dělá někdo k do tomu rozumí -aby ti nebuchla.
Ale po 4 letech nabíjení a vybíjení už jim moc život neprotáhneš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.08.15 08:01

quac:

ona to není léčba šokem, úplně mrtvé články mají mezielektrodový zkrat, a jde o jeho odstranění. Nedoporučuji do ní pouštět víc než je zvyklá to opravdu může hrozit explozí, stačí nabít pořádný kondenzátor a do článku jej vybít. Velký mžikový proud odpálí zkrat mezi elektrodami a článek pojede dál, někdy i překvapivě dlouho, pokud se pravidelně nabíjí a nenechá se zahálet v šupliku. Při zahálení se u něj zase brzo vytvoří ten zkrat, protože u takto postižených článků už se to stává pravidlem.

Mžikový proud je stoprocentně účinný a nehrozí explozí článku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.