Tablet - pomůcka pro nemocného

Od: Datum: 01.08.15 21:55 odpovědí: 3 změna: 01.08.15 22:57
avatar

Zdravím,

mám prosbu. Táta je těžce nemocný, má nádor na mozku a po operaci dostal mrtvici a je ochrnutý na pravou polovinu těla a nemůže mluvit. Rádi bychom se s ním nějakým způsobem dorozuměli, tak sháníme nějaký tablet, či notebook, jen něco, kde by mohl napsat jednou rukou, to co chce říct. Nepotřebujeme připojení k netu ani nic složitého, jen něco s velkým displejem, aby na to viděl a zároveň byl jednou rukou schopen naťukat písmenka.. Na netu jsem nic neobjevil, proto prosím o radu touto cestou. Předem děkuji z pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jkp
Datum: 01.08.15 22:10

Praktičtější bude notes, protože má klávesnici a lze ji lehce stisknou. Na druhou stranu je ale těžší než tablet. Co myslíte tím, že jste na netu nic neobjevil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 22:22

Pokud je schopen rozpoznat písmenka a dokáže je naťukat,viděl bych jako nejlepší řešení nějakou menší smart televizi a přenosnou bluetooth klávesnici

doplněno 01.08.15 22:34:

Blbost.Co jsem to napsal? :)

doplněno 01.08.15 22:35:

Ale ta bluetooth klávesnice na peřinu by byla nejlepší,no a něco k tomu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.15 22:57
avatar

Děkuji za odpovědi. Na klávesnici by asi neviděl, je jenom ležící, hlavu nezvedne. Asi ten tablet by byl lepší, pokud by chtěl něco napsat, drželi by jsme mu ho tak, aby mohl jenom vyťukat několik slov. Jde mi hlavně o to, aby na to viděl (nevidí na jedno oko) a byl schopný namačkat několik písmen.

Na netu je spousta tabletů a notebooků, ale nějakou pomůcku pro nehybné a nemluvící jsem nenašel. Nehledám klasický tablet, jen v podstatě pomůcku na psaní. Pokud to napíše na displeji, nebo samo vysloví napsané je jedno, ale to je hlavní a vlastně jediná funkce, kterou sháníme.

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.