Tachometr kolo, co zadat jako,,rozměrpláště

Od: Datum: 01.08.15 15:46 odpovědí: 13 změna: 04.08.15 19:59

Dobrý den, poradíte mi prosím co mám zadat v menu tachometru na kolo, do údaje ohledně rozměrů kola? Našel jsem nějaké tabulky ale čert aby se vtom vyznal. Proč prostě není jednoduchá tabulka v které je JENOM průměr pláště (NE tedy ještě šířka) a odpovídající číslo? Jinak vnější průměr kola je 16 palců. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar
Datum: 01.08.15 16:40

Protože jiný obvod bude mít kolo s pláštem 26x1,95 a jiný zase 26x2,4.

Změř si obvod kola a zadej do tachometru.

Udělej si rysku na plášti a na zemi,popojeď s kolem o jednu otáčku a udělěj si na zemi druhou rysku. Změř vzdálenost a máš číslo, které zadáš do tachometru. Je lepší na kole sedět a mít správně nafouklé gumy. Je to nejpřesnější.

Ohodnoceno: 2x

Od: adam20
Datum: 01.08.15 16:49

Šířka toho pláště snad nemůže mít na ujetou vzdálenost kola o jednu otáčku přece vliv. Ale to není podstatné.. číslo které tedy zadávám je prostě jednoduše obvod kola, chápu to dobře?

Datum: 01.08.15 17:14

Ne nechápeš, s šířkou pláště se mění i výška pláště. Obvod je pak jiný.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.08.15 21:16

Nebudu se hádat.. takže to číslo je prostě jenom obvod pláště?

Datum: 01.08.15 21:59

Nevím co je na tom stále nepochopitelného. Napsal jsem to 3x a ty se na to znovu zeptáš.

Jak jsi psal, že průměr kola je 16palců, myslel jsem, že jsi se spletl a mělo být 26", ale ne ta velikost kol je odpovídající.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.15 21:36

napsal jsi to jednou.. snad to vidíš.. úplně normálně se ptám -_- ale díky za radu :) jinak je to kolo z pionýra

Datum: 03.08.15 19:49

01.08.15 16:40

"Protože jiný obvod bude..."

" Změř si obvod kola a zadej ..."

01.08.15 17:14

" Obvod je pak jiný."

Když myslíš,že toto je jednou, tak jo, ale každý to vidí normálně 3x. Stačí jenom číst a přemýšlet. No nic hlavně že jsi to dal snad dohromady.

Datum: 03.08.15 20:17

Obvod je pak jiný - asi jsem tedy blbej když ztohoto tvrzení jasně nevidím že číslo zadávané do tachometru je obvod pláště

Datum: 03.08.15 21:02

Pokud ti někdo napíše (řekne) že si máš změřit obvod kola a zadat číslo do tachometru tak myslí opravdu obvod a ne něco jiného. To že bude obvod jiný jsem ti psal, u plášťů jiné šířky, ale stále jsem psal o obvodu kola. Ani tě nebudu zatěžovat tím, že stačí vzít pláš s jiným vzorkem a nebo jiného výrobce a při stejné šířce bude obvod kola také jiný.

Raději toho necháme, páč ty to stejně nikdy nepochopíš. Howk.

Datum: 04.08.15 16:58

mě je to jasné že kolo bude mít téměř vždy trochu jiný obvod (vzorek, výrobce) právě proto mě jsou divné ty tabulky..

Datum: 02.08.15 00:22
Jasně že je to obvod pláště. Jak se k němu dopracujes, máš napsané hned nahoře. U nezatizeneho kola je výsledek nepřesný. Zadává se v mm.

Datum: 02.08.15 21:38

na to se přesně ptám, díky moc :)

Datum: 04.08.15 19:59

V těch tabulkách by měl být rozměr v cm, který udává obvod pláště. Jak zde již někdo psal, prostě změřte délku obvodu pláště třeba provázkem, krejčovským metrem či ryskou a podle tabulek zadejte odpovídající číslo. Dnes je velmi mnoho variant plášťů s různými rozměry, takže se i toto číslo může měnit. Doporučuji držet se stejného rozměru při nákupu nového pláště.

doplněno 04.08.15 20:00:

Oprava : rozměr se neudává v cm, ale v mm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.