Tlakový spínač na kompresoru

Od: Datum: 31.07.15 10:27 odpovědí: 3 změna: 31.07.15 13:19

Mám dotaz ohledně spínače na malém kompresoru. Kromě tlakového vzduchu ze vzdušníku, jde do spínače ještě hadička z výstupu kompresoru, před vstupem do vzdušníku. Otázka je jakou funkci má ta hadička a jak ovlivňuje ten spínač.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ja1
Datum: 31.07.15 11:40

Ta hadička co vede do tlakového spínače je odvzdušnění výtlaku kompresoru, aby se výtlačné potrubí odvzdušnilo a motor při opětovném zapnutí se rozběhnul lehce a ne do protitlaku. Potom kompresor utáhne i slabší motor, protože než se výtlačné potrubí znovu natlakuje vzduchem, motor je již roztočený.

V tlak. spínači je ventilek který je při sepnutí tlak. spínače/motoru uzavřen a při vypnutém se otevře. Hadička je na druhém konci připojena na výtlačné potrubí mezi kompresor a zpětný ventil do tlakové nádoby. Zpětný ventil zabraňuje úniku z tlakové nádoby vzduchu zpět do výtlačného potrubí a ke kompresoru.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ja1
Datum: 31.07.15 11:48

Pozn. Takhle to funguje jen při spínání tlakovým spínačem. Běží -li motor a vy ho vytáhnete ze zásuvky, ventilek zůstane pořád zavřený a motor se do protitlaku bude rozbíhat těžce a dlouho, nebo vůbec!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.15 13:19
avatar

ja1 to napsal v podstatě dobře. Jde o odlehčovací ventil. Tudíž hadička nikterak neovlivňuje fci spínače, právě naopak, tlakový spínač poté, co je dosaženo vypínacího tlaku aktivuje odlehčovací ventil, který právě tou hadičkou odfoukne stlačený vzduch z výtlačného potrubí kompresoru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.