Co s novou SIM kartou bez kontaktů?

Od: Datum: 27.07.15 13:32 odpovědí: 9 změna: 29.07.15 08:39

Dobrý den. Prosím, nevěděl by někdo co dělat v mém případě - dostala jsem nový telefon, který vyžaduje menší SIM kartu. Původní karta nešla zastřihnout, tak jsem dostala od operátora novou. Doma jsem zjistila, že na kartě není nic z té původní, žádný adresář. No a co teď? Myslela jsem, že aktivací nové SIM karty se všechno na ní přenese. Starou SIM jsem dostala zpět, ale prý je neaktivní. Upozorňuji, že nejsem technicky zdatná a doma bohužel zrovna nemám nikoho, kdo by mi poradil nebo mi to nastavil. Děkuji za Váš zájem a případné rady a návody. Marcela


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 27.07.15 13:36
avatar

Karta je sice deaktivovaná ale adresář a ostatní věci na ní určitě zůstali.

Vložte simku do telefonu kterej umožňuje seznam přepsat do telefonu a až ho budete mít přepsanej vložte do něj tu novou simku a přepište si seznam na novou sim kartu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.07.15 13:45
avatar
Zašel bych na pobočku/stánek operátora a požádal o přesun kontaktů ze staré sim na novou. Nebo vložit do starého telefonu, kontakty exportovat nebo uložit do Google a nahrát v novém telefonu. Možnost jedna mi pro vás přijde schudnejsi.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: marci*
Datum: 27.07.15 16:13

Děkuji za radu. Myslela jsem, že se stánku operátora vyhnu, ale budu tam muset zase dojet. Doufám, že budou ochotní. A ještě prosím, nevíte, jak je to se SMS, které jsem měla v původním telefonu. Mám tam některé, o které bych nechtěla přijít. Dají se také nějak přehrát na nový telefon? A co třeba fotky?

Datum: 27.07.15 18:51
avatar
Nevím jaký systém má původní telefon, ale pokud má paměťovou kartu budou fotky na ni nebo na ní půjdou přesunout, pokud nemá tak jedině přes PC popř nějakou cloudovou službu, ale to bude zdlouhavé.
Na SMS bych se vykašlal, buďte ráda že se těch starých zbavíte a netahate další stovky SMS sebou. Na androidu na to bude nějaký program, pokud ho starý tel má.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: frfe
Datum: 27.07.15 14:29

a neměla jsi náhodou kontakty uložený v telefonu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marci*
Datum: 27.07.15 16:07

Neměla jsem je v telefonu, jsou na SIMce.

Datum: 27.07.15 22:18
avatar

Shodou okolností, jsem zrovna dnes přešel na nový telefon s miniSIM, a tak jsem teď zkoušel starý telefon s tou deaktivovanou SIM a kontakty normálně fungují. Takže i ve vašem případě bude stačit jen nějaký zálohovací SW do PC a datový kabel, nebo to připojit přes bluetooth, wifi apod.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marci*
Datum: 28.07.15 16:02

Děkuji za Váš zájem. Dnes mě cesty zavedly do Jindřichova Hradce, využila jsem stánek operátora a velmi milá slečna mi adresář ze staré SIMky přetáhla na novou, zároveň mi vytiskla všechny kontakty na papír. Doporučila koupit paměťovou kartu kvůli fotkám a polopaticky odpověděla na dotazy. Taky mi radila vykašlat se na staré SMS (ale třeba ta, kterou mi poslala dcera z porodního sálu, že se mi narodil vnouček, tu budu postrádat).

Datum: 29.07.15 08:39

Operátor Vodafone má službu na park.vodafone.cz, kde se zaregistrujete a zaznamenávají se tam všechny příchozí i odeslané SMS-ky a můžete si sem stáhnout seznam kontaktů. Vše můžete podle potřeby upravovat, nepotřebné SMS libovolně mazat, zkopírováním si potřebné můžete vytisknout na papír nebo přenést do PC. Máte to pod heslem, takže jen pro sebe. Nevím, zda stejnou službu mají i T-Mobile a O2, ale možná někdo z diskutujících bude vědět a dá informaci. Pěkný den!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.