GoPro převážně na focení- není to zbytečné?

Od: Datum: 26.07.15 11:19 odpovědí: 9 změna: 26.07.15 13:03

Chtěla bych si pořídit nějakou malou kamerku, ale k trošku jinému účelu, než pro které jsou využívány. Hlavní důvod není natáčení videí, ale chci kvalitní fotky. Hodně cestujeme, nyní se chystáme na dlouhý trek a proto nechci brát zrcadlovku- počítáme každé deko. Proto bych si chtěla koupit něco na styl GoPro, ale nevím, jestlil to náhodou není zbytečná investice, když chci z 80% hlavně fotit. Co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.15 11:34

Jestli chceš kvalitní fotky, tak si nemůžeš koupit gopro.

Jestli chceš kvalitní fotky a netahat sebou zrcadlovku, tak jedině kvalitní kompakt. Na gopro zapomeň.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: requiem*
Datum: 26.07.15 11:44

Mluvíte z vlastní zkušenosti? Já jsem si hledala fotky na internetu a přišly mi hodně kvalitní, ale přece jenom asi dám spíše na osobní názor, než jen na články na internetu.

Od: ben®
Datum: 26.07.15 11:44
avatar

Dobrý den, myslím si, že je to zbytečná investice. Pokud již máte kvalitní a také vyzkoušenou zrcadlovku, tak si ji na cestu přibalte. Jednou si budete třeba vyčítat, že jste fotila něčím, co nebylo vyzkoušené a méně kvalitní. Raději vybalte jednu konzervu (jenom přiklad). Zdravím!

doplněno 26.07.15 11:55:

requiem - pokud to máte takto zcela ujasněno, tak budete asi fotit skladným mobilem. Kvalita není vše - bude to také barevné .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.07.15 11:48

Nic ve zlém, ale majitel zrcadlovky má většinou nějaké nároky a měl by mít i nějaké fotografické znalosti, pak by bylo nemožné dostávat tak děsné nápady *haha*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: requiem*
Datum: 26.07.15 11:52

Joo, v tomto případě jsem opravdu jen majitel zrcadlovky, nikoliv fotograf. :D Jde o to, že tu zrcadlovku opravdu brát nemůžu- zabírá hodně místa, je těžká a hlavně bych se bála, že ji zničím, až budu někde lézt po skalách a procházet skulinky v jeskyních.

Od: bmbx®
Datum: 26.07.15 12:35

Takové mám nejradši, pořídí si zrcadlovku aby byli "in", ale pak se bojí aby jí někde nezničili, k čemu to pak je? ;)

To ale platí obecně o čemkoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: requiem*
Datum: 26.07.15 12:52

Takové lidi taky nemám ráda, k nim já ale nepatřím. Zrcadlovku jsme dostali celá rodina jako dárek od tety. Taťka normálně hodně fotí a umí to, ale na trek s náma nejde, čili fotky teď leží na mně, laikovi. Jakože fotky nedělám úplně špatný, ale nejsem ten typ, který by se prvně půl hodiny vrtal v různých nastaveních a pak teprve fotil. :)

Jinak to GoPro si nechci pořídit jen kvůli jednomu výletu- jak jsem řekla, cestujeme opravdu hodně, takže uplatnění by se určitě našlo. :)

Od: bmbx®
Datum: 26.07.15 13:03

No pak je zde těžké radit a odpovídat, pokud si najde uplatnění i jinde, tak nikdo zde nedokáže posoudit, zdali se investice vyplatí nebo ne. To už je opravdu na vás ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luksov*
Datum: 26.07.15 12:24

Ono také záleží, jaké GoPro chcete.. Vlastním GoPro Hero 3 White, stojí cca 5k a na focení to opravdu není, mobil za stejnou cenu udělá lepší fotky.. Ale např. GoPro Hero 4 již umí poměrně dost kvalitní fotky, ale dávat za kameru např. 12 tisíc, z 80% jen kvůi fotkám? To není dobrá investice.. S kompaktem uděláte lépe.

Nezapomínejte, že GoPro je určené především pro natáčení videí a to umí opravdu perfektně. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.