Reklamace baterie

Od: Datum: 17.07.15 07:27 odpovědí: 9 změna: 18.07.15 10:46

Dobrý den, prosím Vás, nevíte někdo, zda se reklamačka vztahuje i na baterii, když jsem koupila mobilní telefon letos v únoru a dnes mi už nevydrží ani 24 hodin (na wifi max 30 minut, +- 4 hovory po 4 minutách)? Děkuji za informace a přeji hezký den


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.07.15 08:00
avatar

Dobrý den, podívejte se do záručních podmínek v záručním listu či návodu k mobilu. Tam by to mohlo být uvedeno. Záleží také na tom, co vše Vám tu energii odebírá - možná je baterie v pořádku. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.15 10:02
avatar
Baterie mají ze zákona zkrácenou záruku na 6měsíců takže pokud bys koupila novou baterku a po půl roce ji chtěla reklamovat že nedrží, tak se ti prodejce vysměje. Takhle jako součást zařízení můžeš zkusit ještě reklamovat celý mobil že má mizernou výdrž ale počítej s tím že servis vyřeší celou srandu tím, že přehraje mobil do továrního nastavení a příjdeš o veškerá neuložená data a stažené aplikace. Na holém mobilu pak budou testovat výdrž a budeš li mít kliku na seriózní servis, možná ti nakonec novou baterku dají. Musíš si ale pospíšit abys to stihla do opravny podat v té šestiměsíční lhůtě kdy je baterka v záruce.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.15 10:14

Jaký zákon přesně určuje, že záruka na baterii je přesně 6 měsíců?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.15 10:37
avatar

na baterii je pochopitelně záruka 24 měsíců. Jediné v čem může být problém je s její životností.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.15 10:54
avatar
Jo napsal jsem to zjednodušeně záruka na baterii je 24 měsíců ovšem záruka na plnou kapacitu je 6 měsíců. Paragrafy po mě nechtějte ale je to léty prověřená praxe.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 17.07.15 21:32

Mám takový hloupý dotaz

Jak se má spravně nabíjet baterie? Až je vybitá domrtě , nebo nabíjet při každé příležitosti? Známému taky odešla baterie u notebooku po roce. Proto se ptám ,co nejlépe prodlouží její životnost?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.15 10:46

Záruka na baterii je 24měsíců. Žádný jiný údaj v českém právu nenajdeš. Záruka na plnou kapacitu po dobu 6 měsíců je hloupost sama o sobě, protože kapacita baterie klesá každým dalším nabíjecím cyklem.

Protože baterie jsou dosti poruchové, tak prodejci přišli na to, že v rozporu se zákonem budou uvádět kratší záruční dobu. Tím odradí velkou část reklamujících. Někdo uvádí 6měsíců, někdo zase 12měsíců, další třeba 3. Všechny tyto zkrácené lhůty jsou neplatné a protiprávní.

Prodávající nemusí reklamaci uznat za oprávněnou pouze tehdy, pokud se reklamuje snížení kapacity baterie a ta odpovídá běžnému opotřebení. A jestli k takovému jevu dojde první či sedmý měsíc po zakoupení, je vlastně jedno.

Jsou zde rozsudky soudů, kdy např. byla reklamována více než rok stará baterie v NB, která měla pouze 30% své původní kapacity. Dle normy ČSN a 2 znaleckých posudků, které byli předloženy, by baterie měla mít po té době kapacitu cca 70%. Prodejce v rozporu se zákony tvrdil, že záruka je pouze 12měsíců. Tím se prakticky sám odsoudil. Soud prohrál.

Já jsem díky této špatné znalosti práva, dostal již 2x novou baterie do NB. Stačí když prodejce do reklamačního protokolu napíše, že se reklamace neuznává z důvodu, že již zkončila zkrácená záruční lhůta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 17.07.15 18:16

Jak psal totak na baterii je 6 měsíců pokud neuznají reklamaci zkuste se poptat po akumulátoru s větší kapacitou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 17.07.15 21:50

Perpetuum mobile zatím neexistuje, chce to s energií trochu hospodařit, můj mobil vydrží někdy celý den, jindy podstatně méně, ale jedno mám naučené, jdu spát a dám jej nabíjet. Když dobíjím energii já, proč by energii neměl dobíjet i můj mobil? Nechápu jedince co se vychloubají, že jim mobil vdrží nabitý týden, v případě že jsem někde v pustině, proč ne? Ale pokud jsem v dosahu elektrické zásuvky, tak mi stačí výdrž kolem 12h, pak už je na nabíječce...a já spím.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.