Neznámé číslo - často volá

Od: Datum: 16.07.15 17:37 odpovědí: 17 změna: 24.07.15 17:54

Má někdo zkušenost s číslem 602293150? Pořád volá,dneska asi 3x,4x,volalo i nějak tak minulý měsíc.Má trojčíslí +420,takže je očividně z ČR.Bojíme se to zvednout jelikož - a to je právě předmět otázky - nemůže to nějak sežrat peníze a podobný věci? předem díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.15 18:07

+ 420 602 peníze nežere. Ale můžete zkusit novou službu,třeba tam dotyčné číslo bude http://www.zjistitkdovolal.cz/. Ale určitě to bude nějaká nabídka něčeho a takový hovor je třeba ihned ukončit. Jsou to zpravidla vyškolení manipulátoři a jeden se někdy prokecne a už mu chodí zásilky.

Ohodnoceno: 2x

Od: bavlnik
Datum: 16.07.15 18:36
Diky:)
Od: uska®
Datum: 16.07.15 18:48

To číslo si můžeš v mobilu zablokovat, již ti nikdy zvonit nebude.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.15 19:10

Tím, že přijmete JAKÝKOLIV příchozí hovor, o peníze nepřijdete, i když se vyrojilo mnoho přihlouplých hoaxů, které tvrdí opak. Dávejte si pouze pozor v okamžiku, pokud budete mít na takové číslo potřebu volat nebo posílat zprávu. Pak už by vás to něco stát mohlo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.07.15 21:24

kovis, jenom Vás doplním, že pokud příjímáte hovor v zahraničí tam už hovor zpoplatněný je (i příjímání).

Jinak máte naprostou pravdu :)

Od: kvetuse
Datum: 16.07.15 21:22

Pokud to jde v mobilu, tak číslo zablokovat nebo já osobně jsem si na svém starším mobilu navolila do kontaktů tohoto obtěžovatele pod názvem BLBEC a když jsem to několikrát tipla, tak už víc nevolal.

Datum: 17.07.15 07:17

Je to nový druh zlodějiny. Někdo čeká že zavoláte zpátky, přičemž ten zpáteční hovor se přesměruje přes nějakou komerční linku, kde minuta stojí 900,- a podobně.

Moje rada : Až zase zavolá tak ho típněte, zpět nevolejte a číslo zablokujte.

Od: ertl
Datum: 18.07.15 23:59
Tak takovou blbost jsem jeste neslysel..

Datum: 20.07.15 13:10

Lezou sem lidi, kteří neporadí protože je nic nenapadá, zato je jim okamžitě všechno jasné a ještě si ty svoje negativní plky hodnotí sami.

Říkáš že takovou blbost jsi ještě neslyšel? Tak slez ze stromu a poslouchej. Moje žena zaplatila 150.- jen za to zpětné zavolání.

Od: ertl
Datum: 20.07.15 14:02

Prosím toho, kdo ohodnotil mou odpověď, aby se veřejně přiznal. Pan figurek má nějaký komplex.

Jinak stojím za tím, že pokud volá kdokoliv na číslo +420 602 xxx xxx , nemůže zaplatit 900 Kč za minutu.

Od: mp
Datum: 20.07.15 14:21

No 900 za minutu to není, max 99 kč za minutu - poznáte to podle posledních dvou čísel u předvolby 900 to je cena za minutu. Samozřejmě čísel začínajících 900 je třeba se vyvarovat. Obyčejně za nimi stojí nějaká kulišárna, která z nás má vytáhnout nějaké peníze. Pak bych viděl ještě nebezpečí volat na zmeškané hovory bez kontroly čísla volajícího. Vždy si zkontrolujte předvobu ČR 00420 nebo +420. Pokud jsou na začátku jiná čísla, tak voláte do ciziny, a tam mohou být tarify jiné (a obyčejně řádově vyšší - podívejte se pro zajímavost na tarify telefonů satelitních sítí - i když třeba v Antarktidě nebo v Himalájích se určitě hodí i za tu cenu).

Od: vpe
Datum: 24.07.15 17:54

reagujes mimo misu, na vetu:

"pokud volá kdokoliv na číslo +420 602 xxx xxx , nemůže zaplatit 900 Kč za minutu."

ktera je 100% pravdiva...

Ano, pokud nekdo vola na cislo zacinajici 90 (premiove sluzby) anebo 00 ci + (zahranicni hovory), muze se prohnout, ale to jde zablokovat u operatora, na rozdil u modrobilych linek zacinajicich 81,83,84,85 apod. a informacnich linek 1x viz: http://www.telefonujeme.cz/about7422.html (ktere u zadneho opa zablokovat NEJDOU a tyto si musite hlidat !)

jen zduraznim, ze 90xxx POZOR, protoze 91, 95, 97 linky jsou v pohode - cena jako na pevnou a dokonce jsou zahrnuty v balickach volnych minut myslim ze u VSECH operatoru (na rozdil od tech modrobilych)...

Cisla 81,84,85 se NEODECITAJI z volnych minut a jsou VZDY uctovany, snad az 5 korun za minutu...

Datum: 17.07.15 08:53
Normalne zvednu, na nabidku reknu, ze mam vzdycky cas az v noci a mam pokoj.
doplněno 19.07.15 12:09:

Uško, pro mě je to pár telefonů do roka. Uvědom si, že oni noční směny nemají a že si informaci o tom, že se jim eventuálně mohu věnovat až v noci, pečlivě zaznamenají a nadále z ní vychází.

Od: uska®
Datum: 17.07.15 13:47

Jejda Ládine, ty jsi slušňák, musím se něco přiučit. Já cizí hovory musím zvednout neboť mám spoustu aktivit. Na jakékoliv nabídky skočím do řeči a pronesu - neotravujte a položím telefon. Nestalo se mi, že by to zkoušeli znovu ze stejného telefonu.

Od: mp
Datum: 19.07.15 00:14

Docela nechápu ten strach ze zvednutí cizího čísla. Dříve se číslo nezobrazovalo a co se stalo. Asi Vám někdo volá. Úmysly jsou různé, ale možnost toho volajícího končí Vaším típnutím telefonu - tak čeho se bojíte - Váše telefonní číslo stejně má - max může zjistit, kde se nacházíte, další pouze informace, které sám/a dobrovolně vyzradíte. Tak v čem je problém? Otravné lidi můžete potkat nejen na telefonu. Zejména v reálném životě, tak to je. A kdo je připraven, není ohrožen. Podle mě takto byly tefony odjakživa nastaveny - dokonce byly telefoní seznamy. Pokud to chcete používat jako vysílačku, jak je libo.

Datum: 19.07.15 11:55

Cizí čísla zvedat. Nikdy nevíte, jestli vám nevolá někdo známý, ale z jiného mobilu. Může jít o něco důležitého a vy to prošvihnete. Pokud je to nabídka nějaké služby, kterou nechcete,tak to típněte. Mona

Od: vpe
Datum: 24.07.15 17:50

tipnete?

Cozpak neumis rici:

nemam zajem, dekuji, prosim vyradte moje cislo z vasi databaze, nesouhlasim s pouzitim meho cisla pro marketingove ucely, dekuji, nashledanou?

Ach jo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.