Propojeni hlinik s cu

Od: Datum: 15.07.15 19:03 odpovědí: 4 změna: 16.07.15 21:01
Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat zda je možné propojit dva Al hliníkové dráty které vedou do zásuvky fáze a nula. Jestli můžu ten nulak napojit wago svorkou a rozvetvit ho na samostatny zemák a nulak a napojit každý zvlášť samostatně nulu a samostatně zemák? Dekuji za odpovedi.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.15 20:19

Tak su trochu zmatený s těch zemáků a nuláků:) ale asi chcete rozdělit TN-C na TN-S v zásuvce.Ono ani "páni" elektrikáři se nemohou shodnout jak je to správně viz jeji diskuze : http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,9163.0.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.15 21:27

To co popisujete může být funkční, ale je to protiřemeslné a potenciálně nebezpečné. Standard při zapojování zásuvky dvouvodičově je, že PEN vede nejdříve na PE svorku, poté bez přerušení na N svorku. První část otázky, " zda je možné propojit dva Al hliníkové dráty které vedou do zásuvky fáze a nula" neberu v potaz je to nasnadě...

Ohodnoceno: 0x

Od: vampir
Datum: 16.07.15 21:01

Ok, díky za odpověď.

Datum: 16.07.15 07:32

Já osobně bych toto nedělal, u mě je to zbytečné a navíc prasárna.

Zapojil bych zásuvku normálně po staru - nulováním.

Navíc spojení Al a Cu vodičů není jen tak, chce to k tomu určený materiál.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.