Znáte tento e-shop?

Od: Datum: 15.07.15 17:39 odpovědí: 4 změna: 24.05.16 17:20

matesshop.cz Znáte ho? Nikde jsem na něj nenašel recenze. Neříkám, že je to podvodný obchod, ale napálit se opravdu nechat nechci,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.07.15 18:33

Dobrý den, nechtěl bych tomu obchodu ublížit, ale také bych k němu neměl důvěru. V té obci, kde sídlí, není žádný sklad a vše se dováží až z Holandska. A nenašel jsem tam možnost dobírky, tak se asi musí zaplatit předem. Ještě je tam nějaká komplikace se clem a vracením peněz na účet. Takže, já si tam neobjednám nic. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: martinjansky
Datum: 24.05.16 17:20

Dobrý den,

Na Vaši otázku je jednoduchá odpověď. Budete platit prostředníka, který si na Vás udělá provizi, nikdy nemá zboží skladem a nikdy s ním nepříjde do kontaktu. Záruku Vám "zajistí" tak, že zboží budete muset poslat do Číny a zaplatit si dopravu (což Vám umožní také jakýkoliv čínský eshop jako aliexpress (prodejci), dx.com, atd.), jelikož nemá jak jinak zajistit "záruční" nebo "pozáruční" servis. Nemá náhradní díly a nemá je kde vzít (o servisním zásahu nemluvě).

Tvrzení, že smluvně spolupracuje s velkosklady kdekoliv (ať v EU nebo Číně) je nesmyslné, jelikož zboží objednává na aliexpress.com (jeden z jeho dodavatelů je zde: http://fingerzone.aliexpress.…spm=2114.12010108.0.40.S4e0f3 ). Takže si můžete klidně objednat smluvně z velkoobchodu také . Nebo použijte ebay.com, kde si můžete zemi odeslání (EU) zvolit sami.

Reklama na téma "vrátíme Vám CLO" jelikož při doložení platby nám ho proplatí smluvní dodavatel je nesmysl a to z jednoho prostého důvodu. Za mobilní telefony se CLO NIKDY NEPLATÍ ! ale vždy se platí DPH 21%, které si platíte sám při převzetí zásilky kterou Vám poslal z Číny. K tomu ještě poplatek za deklaraci České pošty (189,- CZK - viz. ceník ČP) nebo DHL (550,- CZK).

Tedy pokud si zakoupíte v Číně telefon za 5000 CZK bude Vás stát při tzv. "free shipping" 5000+189=5189 * 1.21 (DPH 21%) = 6278,- CZK. Tedy za telefon v ceně 5000,- CZK si doplatíte ještě 1278,- CZK za DPH a papírování.

To stejné Vás čeká u tohoto prodejce jen s tím rozdílem, že k této ceně bude ještě jeho provize.

Důvod, proč platíte předem je jednoduchý. Jelikož takovýto podnikavec čeká na peníze od Vás z kterých teprve zaplatí dodavateli zboží jeho cenu a dodavatel teprve poté pošle zboží na Vaši adresu = příjemce (tedy Vy) platí DPH, proto neobjednává sám na sebe (DPH by musel uhradit on) a deklarovat 20 ks tel. měsíčně jako zboží osobní potřeby by mu celní správa nesežrala...

Takových sklepních podnikatelů, v lepším případě s živnostenským listem za 1000,- CZK, je plné aukro, poznáte je podle hesel "cena je konečná", dodání 7-10 dní a na stránce "o mě" nejčastěji dole, po obecných informacích, že celní řízení si vyřizuje zákazník a hradí sám, nebo že někdy se stává, že celní správa vyměří doplatek atd... Nikdo z těchto šmelinářů nemá zboží skladem !

Doporučuji vždy kontaktovat prodejce (emailem, nebo telefonicky) před uzavřením obchodu a dohodnout si termín dodání a ověřit zda-li je zboží fyzicky ve skladě prodejce v ČR. Kecy, které jsou uvedeny v jejich prezentacích na aukro čí eshopu jsou pouhé řeči nemající žádnou váhu.

No a na závěrem to nejlepší...

Nedopadněte jako já, také jsem u tohoto "prodejce" Mates2362 (nick na aukro), "eshop" www.matesshop.cz zakoupil mobilní telefon a díky neznalosti skutečností viz. výše jsem doplácel DPH a papírování, které výslednou cenu prodražilo nad prodejní cenu ostatních obchodníků, kteří mají ale zboží opravdu skladem v ČR.

Hold naletěl jsem stejně jako hodně ostatních kupujících... Snad Vám tato recenze skutečného stavu věci ušetří Vaše peníze a nervy.

Hezký den.

Martin

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.15 07:03

Hned na začátku obchodních podmínek se zmiňuje, že se jedná o dropshipping, neboli prostředníka mezi vámi jako zákazníkem a nějakými (nejspíš čínskými) dodavateli. Já bych tenhle mezičlánek vynechal a kupoval u aliexpress, dx, wish atd. přímo.

Ohodnoceno: 0x

Od: matesshopcz
Datum: 30.07.15 11:24

Zdravím Vás

Ano, máme smluvní vztah z čínskými výrobci a dodavateli kteří mají velkosklad v Holansku.

Veškeré zboží je odesíláno přímo na adresy zákazníka.

CLO se většinou neplatí a když už k tomu dojde částku za CLO vracíme jelikož při předložení dokladu nám ji velkosklad vrátí.

A ano můžete nakoupit na DX, Aliexpress nebo hromadu dalších shopech cca o 500kč levněji ale nikdo si neuvědomuje že vlastně z číny kupuje zboží bez záruky a když Vám už vadné dorazí nebo přestane fungovat po týdnu tak budete jedni z těch co nám denně volají jestli by šla přes nás nějak řešit záruka.

To je asi vše co by sem k našemu eshopu dodal.

s pozdravem Mates

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.