Jaký mobil seniorovi s blokací neulož. čísel?

Od: Datum: 13.07.15 04:35 odpovědí: 2 změna: 14.07.15 14:13
avatar

Chci dědovi nechat v mobilu jen 10 čísel na naši rodinu obousměrně přístupných. Tzn. aby nám na těch 10 čísel mohl děda volat či psát SMS a my jemu také. Potřebuji zablokovat všechna ostatní čísla, tzn. aby se mu nikdo jiný nedovolal, kdo nebude v jeho seznamu, ev. aby mu nikdo "mimo seznam" ani nepsal SMS, a aby ani děda nemohl jinam volat, ev. i psát SMS, než na těch 10 čísel.

1) Tzv. šmejdi telefonují a píší dědovi SMS a po telefonu s ním uzavírají smlouvy na koupi svých produktů.

2) Děda volá na tel.čísla ze SMS-reklam, TV-reklam, z letáků atd., aby se původně jen zeptal na funkci, cenu apod. Ale nakonec objedná produkt i za tisíce, přestože jej nechtěl, nechá se prodavačem přemluvit.

Koupila bych telefon pro seniory s velkými klávesami (čísly, písmeny) a nejlépe i větším displayem, možná typu Aligator A320, CPA HALO 9 či 11, SENCOR Element P001S DUAL SIM (https://www.alza.cz/mobilni-telefony/pro-seniory/18851246.htm, http://www.datart.cz/mobilni-telefony-pro-seniory.html), ale nevím, který levný telefon do 1000 Kč lze nastavit tak, jak je výše uvedeno.

Poradíte?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.15 08:59

Blokování příchozích čísel problém nebude u jakéhokoliv telefonu. SMS si myslím, že nebude blokovat žádný telefon. A s odchozími to bude nějak podobně. Aligatory jsou dobré telefony, děda ho má a je spokojen. Dalo by se to též řešit nějakým telefonem s androidem, a aplikací, která na to určitě bude.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.07.15 14:13
avatar

*nevi*Nevíte, na jakém Aligátoru jdou blokovat všechny příchozí i odchozí telefonáty (volání, čísla), kromě cca 5-10 čísel naší rodiny, která by měl děda v mobilu uložená? Nechceme, aby přijímal cizí hovory, ale aby ani nikam sám nevolal, než na ta čísla příbuzných, která má v mobilu uložená. Jinak provolá tisíce a objednává si různými firmami vnucené nesmysly.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.