Rozběhový Kondenzátor

Od: Datum: 07.07.15 19:06 odpovědí: 6 změna: 08.07.15 20:00

Prosím Vás jaký potřebuji rozběhový kondenzátor pro tento motor .

Potřebuji ho používat na 230V má sloužit jako pohon grilu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: petrka
Datum: 07.07.15 20:15
Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.07.15 21:04

No správně by měk být 68uF na 1kw ,ale měl by rozběhnout i ten poloviční.Tady je to pěkně rozepsané a je tam i tabulka na výpočet(zhruba v půlce).Přesně na ten váš motor těžko říct-nevidím údaj o výkonu(Kw)*nevi*

http://mylms.cz/text-prehled-a-zapojeni-motoru/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.07.15 05:23

No právě výkon motoru na štítku chybí.Stane se něco ,když dám kapacitně větší např. 68uF? neublíží to motoru

Datum: 08.07.15 06:39

Příkon motoru bude

P = 1,732 x U x I x cosĎ• (W; V, A, - ) (1,732 je vlastně odmocnina ze tří - nedaří se mi zde napsat znak odmocniny)

P = 1,732 x 400 x 0,47 x 0,67

P = 218W

hodnota trvale připojeného kondenzátoru při napájení 230V by se měla pohybovat mezi 12 až 20mikro F (při zvětšování kapacity roste i proud vinutím, je možno laborovat s různými kondenzátory a měřit protékající proud - při 230V je to dle štítku 0,81A - neměl by být moc větší z důvodu přetěžování vinutí); kapacita záleží i na provedení vinutí, typu motoru...někdy při nadměrně velké kapacitě je i chod motoru hlučnější...

doplněno 08.07.15 14:53:

a ještě k napájení 230V - výkon motoru bude asi o třetinu menší, ale pro pohon grilu by měl bohatě stačit; viděl jsem jako pohon velkého grilu upravený servopohon (dnes podobný typu SO 2, SOR 2 - REGADA) s motorem 15W a dobou provozu S1; a přitom fungoval hodiny v kuse a vydržel (je ještě v blízkosti žáru z dřevěného uhlí...

http://www.regada.sk/public/m…o/MontNav/SO2_74097304_cz.pdf

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.07.15 15:46

Děkuji za odpověď na mou otázku a za vyřešení problému co za kondenzátor.

Motor i s převodovkou jsem koupil v bazaru je úplně nový /nepoužitý/ a za tu cenu ,,doslova za hubičku "

Ještě jednou děkuji

Datum: 08.07.15 20:00

Neviem,či správne pozerám,no mne sa ten motor javí ako trojfázovy asychronný motor ktorý sa dá zapojiť do hviezdy alebo trojuholníka a ten predsa nepotrebuje rozbehový kondenzátor.

doplněno 08.07.15 20:05:

Samozrejme sa dá napajať aj len jednou fázou,no to už je o prepájaní vinutí a zásahu do motora ako takého.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.