Zapojení konektoru jack

Od: Datum: 28.06.15 20:01 odpovědí: 9 změna: 30.06.15 16:58

Zdravím

Mám z dřívější doby dynamická stereofonní sluchátka k magnetofonu . Připojjují se pomocí pětikolíkového křížového konektoru . Chtěl bych je použít k poslechu TV . Na TV je možné připojení pouze konektorem JACK 3,5 mm . Chtěl jsem koupit nějakou redukci , nebo přechodku z pětikolíku na JACK . V obchodě mi řekli , že už to není k sehnání . Proto bych potřeboval poradit jak zapojit JACK konektor ke kabelu sluchátek místo pětikolíku . Děkuji za radu , případně i nějaké schema zapojení .

S pozdravem Jarous .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.15 20:06

Zakupte si redukci pětikolík jack. Stojí cca padesát kaček.

Zde: http://www.s-hobby.cz/elektro…ck-3-5-mm-dutinka-stereo-.htm

doplněno 28.06.15 20:19:

Pokud to není ta pravá věc, pohledejte u stejného dodavatele. :) Výběr je opravdu bohatý.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.06.15 20:11

strejc@ tazatel potřebuje redukci samice DIN / Jack

doplněno 28.06.15 20:14:

http://www.s-hobby.cz/elektro…--din5-petikolik-dutinka-.htm

doplněno 28.06.15 20:21:

tady je zapojení

http://www.tydyt.cz/kabely/konektory/nf1.htm

nebo jen koupit Jack (stereo) a zaměnit - pokud průměr kabelu ke sluchátkům není moc velký...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.06.15 20:13

Jestli nemají tu redukci v obchodě, tak se podívejte na webu. Jmenuje se to redukce Jack 3,5 stereo na DIN 5p. Stojí to 5 Kč. Např. zde: http://www.zbozi.cz/hledani/?q=3%20,5%20din%20jack%20redukce

doplněno 28.06.15 20:21:

No, teď si nejsem jistý tím pojmem křížový konektor. Když to nebude ten mnou uvedený typ (Euro za 5 Kč), tak hned ten pod ním za 120 Kč. (liší se rozložením zdířek pětikolíku).

doplněno 28.06.15 20:26:

Raději koupit správnou redukci, než letovat stereo Jack - to je docela pracné.

Datum: 29.06.15 13:27

Tazatel má zřejmě na mysli nepříliš často používaný 5 kolíkový konektor, který má 4 kontakty symetricky do čtverce a 1 uprosřed. Myslím, že redukce na jack ani neexistovala. Už jsem nikde nenašel ani obrázek. Takže jedině konektor ustřihnout a nahradit novým. Schéma není potřeba, je to jednoduché: špička jacku - levý, prostředek - pravý, to nejdál od konce společný (zem, stínění).

doplněno 29.06.15 13:45:

Jsem génius, obrázek jsem sice nenašel, za to jsem ve svých nepřeberných zásobách našel nepoužitý originál, který jsem neměl v ruce minimálně 1/4 století *frajer*

Datum: 29.06.15 14:32

Má-li tazatel na mysli tento, tak na něj jsem dal odkaz výše hned jako první. Je za 5 Kč, s tím bych se tedy neletoval.

Datum: 30.06.15 12:25

Zdravím

děkuji za odpověď a radu . Konektor , který jste objevil a je na obrázku mám taky . Jenomže potřebuji konektor pětikolík samici s redukcí na JACK . Píšete , že předělat kabel od sluchátek na Jack je jednoduché .Souhlasím jen vidím problém v tom , že v tom kabelu jsou vodiče 4 , ke každému sluchátku 2 . Tak tedy které přeletovat na JACK? Ještě doplňující otázka : I když budu vědět jak to zapojit tak bude to vůbec fungovat když ty sluchátka mají impendaci 200 Ohmů? Mám na mysli třeba poslech TV . Nové moderní sluchátka mají totiž impedanci daleko menší . Děkuji za odpověď . Jarous .

Od: bmbx®
Datum: 30.06.15 12:36

Fungovat budou, ale díky vyšší impedanci budou znatelně tišší. Vodiče od sluchátek se na jack zapojí následovně, od každého sluchátka se jeden vodič napojí na delší kontakt jacku, zbývající z pravého na střední kontakt a zbývající vodič z levého na konecový kontakt jacku. Pozor, vodiče musí být spojeny stejné se stejnými obou sluchátek, aby byla sluchátka správně nafázována.

Datum: 30.06.15 16:03

Človíčku, jestli to máte starý Tesly, tak vám nezávidím to pájení, jestli máte jen trafopájku. Ona tam jsou lanka a jsou něčím napatlaná, takže i po odmaštění a pomazání těma vodičkama pro lepší pájení je to docela mazec. Dráty nejdou zakroutit a jsou jako živé. Já to kdysi zkoušel a moc mi to držet nechtělo. Nakonec jsem vyměnil celý kabel. Volil bych radši redukci... A ještě jedna věc - kupte si i 3,5 jack prodlužovačku, protože konektor s redukcí + tah kabelu vám brzy vyčochtá vstup v TV.

Od: bmbx®
Datum: 30.06.15 16:58

Od kdy vodiče od "starý Tesly" nejdou pájet? S tím jsem se tedy nikdy nesetkal, spíš u současných sluchátek, kde je tenký kabel a uvnitř jsou čtyři licny pohromadě a izolaci tvoří jen barevné lakování, to neznalým dělá problém pocínovat a zapájet ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.