Settopbox nenahrává

Od: Datum: 27.06.15 15:35 odpovědí: 7 změna: 28.06.15 19:49

Zdravím, mám tento problém, k stb thomson mám připojený disk WD 1Tb, po nahrání asi 360Gb přestane tlačítko REC fungovat, vše ostatní funguje normálně, po smazání pár Gb záznam opět funguje. Je problém v stb nebo v disku, existuje nějaké řešení (uprava disku)? Díky za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.15 20:29

Posmazání pár GB nahraje jen ty smazaná data,nebo už to dojede do plné kapacity?

Ohodnoceno: 0x

Od: tond
Datum: 27.06.15 23:49

Ano, po nahraní určitého počtu Gb se jev opakuje, ještě jedna zajímavost, když jsem na disk nahrával poprvé podařilo se mi nahrát 400Gb a tedˇ se to pohybuje mezi 360-370Gb. Někde jsem četl disk připojit k PC a provést scan disku, to vůbec nevím o co jde a jestli by toto bylo možné provést na nooteboku a s jakým výsledkem.

Od: ben®
Datum: 28.06.15 07:14

Dobrý den, jako první bych se podíval do návodu k STB a zjistil si, jak velký HDD lze připojit (tedy, zda HDD 1 TB není na ten STB moc velký). Jako první věc po připojení HDD do STB bych ho tam zformátoval (pokud je volba, tak na plnou kapacitu HDD).

A při následném nahrávání bych zkusil různé režimy záznamu (různou kvalitu a tím i velikost nahraného souboru). Když připojíte HDD zformátovaný v STB k PC, tak ho OS Windows (ani OS Linux) nejspíše ani nenačte. Zdravím!

doplněno 28.06.15 08:13:

Bylo by dobré, aby tazatel upřesnil to připojení HDD k STB. Já mám starší STB bez portu USB, tak vkládám HDD do přístroje. Možná tazatel připojuje ext. HDD k portu USB v STB.

doplněno 28.06.15 11:27:

Jenom k tomu formátování HDD - po částech to nejde a o data příjdete, když si je dříve nezazálohujete jinam (do PC). Formátovat postupně by šlo, kdyby byl HDD rozdělen na více oddílů a ty potom formátovat jednotlivě.

Datum: 28.06.15 10:35

Dobrý den, o velikosti disku v návodu bohužel nic není, když jsem disk koupil vše fungovalo a nahrál jsem téměř polovinu kapacity, tak-že mě ani nenapadlo, že mám něco formátovat, tedˇ se obávám, že formátováním bych ztratil vše nahrané nebo je možné disk formátovat po částech? Disk je připojen přes USB.

Datum: 28.06.15 08:02

Nevím, musel bych si pročíst návod. Ale já osobně bez problémů připojím HDD, na které nahrávám na STB k PC. Naformátuji disk na správné parametry a připojím zpět k STB.

Je možné, že je 400 GB maximum, co umí nahrát, nebo může být nějaké omezení v STB. Jedině prostudovat návod, nebo sem dejte přesný tip STB.

Datum: 28.06.15 10:39

STB je Thomson TTR100, existuje STB který suveréně zvládne disk 1Tb

Datum: 28.06.15 19:49

V nvodu se nic o maximální kapacitě nepíše. Formátování musí být na FAT, což u takto velkých disků nebývá nejlepší. Co je popsáno je funkce time Shift, která způspbuje podobnou hlášku. Zkuste se podívat do nastavení, a tuto funkci vypnout, pokud jí máte aktivní. Nebo prodloužit, ale maximum by mělo být 1 hodina, což vás asi nezachrání.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.