Lze zadat kreditní kartu do mobilního telefon

Od: Datum: 21.06.15 14:32 odpovědí: 5 změna: 21.06.15 22:24

Chci koupit aplikaci v Google Play a nahrát ji do mobilního telefonu. Chce to po mě uložit údaje o kreditní kartě a osobní údaje (jméno, adresa). Můžu jim důvěřovat? Kam se kreditní karta uloží a kdo všechno ji může použít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 21.06.15 14:36
avatar

Zaplatit můžete, pokud máte dostatečné zabezpečení v aplikaci - ale ukládat nemusíte a také to nedoporučuji. Pokud je to možné, zaplaťte si přes PC

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 17:10
avatar

údaje o kartě se uloží do účtu google a když budeš nakupovat příště, už ji nemusíš znovu zadávat.

Po provedení platbu můžeš samozřejmě údaje o kartě smazat (třeba kdybys telefon ztratil, aby si někdo nemohl na tebe koupit aplikaci :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: platebnikarta
Datum: 21.06.15 17:37

Nevím, že by se karty standardně do aplikací ukládaly, takže záleží o jakou jde. Spíše myslíte uložení do google účtu. Stoprocentně zabezpečit nelze nic, ale já bych se toho nebál. Já mám uloženu kartu na spoutě místech, google, viber, skype, taxi, booking, hrs atd. atd., pro eliminaci zneužití pracuji s limity na kartě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sn
Datum: 21.06.15 20:58

To ale dost riskujete ne? Co když někdo hackne databázi některé z těch menších služeb (chápu, že na Google si nikdo netroufne a lze ho považovat za bezpečné úložiště) a pak vaši kartu zneužije?

Datum: 21.06.15 22:24
avatar

Vzato přísně do důsledků, každá platba je riziko, ošidit tě můžou i s hotovostí. Jde jen o to, jestli je to riziko přijatelné. Já myslím, že ano.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.