Existují ještě české firmy?

Od: Datum: 15.06.15 17:14 odpovědí: 21 změna: 30.06.15 11:19

Zdravím všechny tady na poradte.cz

Mám takovou otázečku. Chci se zeptat jestli ještě v České Republice EXISTUJE RYZE ČESKA firma která vyrábí elektroniku a není vedena pod nějakou zhraniční firmou? Nebo snad vedeno nějakou třetí stranou ze zahraničí. Prostě česká firma která je opravdu česká ... (Začíná mě to tady totiž v téhle po...né republice ale ku... štvát jelikož se imrvére slučovávájí nějaké firmy a kvalita jde od desíti k pěti místy až k nule ... třeba nedávno jsem byl ve VAP Brancouze ... pěkná malá firmička s pěkným obratem a je prodaná společnosti sonepar ... nebo škodovka ta je pod "ochrannými křídli" vokswagnu ... a jeto to vidět že sice se "kvalita" zlepšila, ale když se vám něco na tom autě lidsky řečeno vysere tak musíte kvůli každé kravině lítat do servisu ...Říkám to upřímě nelíbí se mi nová auta ty neřídíte ty řídí vás ... Zanedlouho mám nastupovat do nějakého zaměstnání a nelíbí se mi to tady (v ČR). Takže existuje? díky moc za nějakou byť malou firmičku.

S pozdravem David,Třebíč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: joo
Datum: 15.06.15 17:22

Jablotron

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.06.15 21:35
avatar

Ten už začíná pokukovat po Ciscu nebo možná jen nějaká větší spolupráce na novém výrobku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.15 17:55
avatar

Nevidím jediný důvod, proč by firma vlastněná Lojzou měla mít jiný standard kvality než firma, kterou vlastní John, Helmut, Li nebo Arpád.

A ano, auta před 100 lety se vozily na opravu k místnímu kováři, dnes do autorizovaného servisu. Nevidím na tom nic divného.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: davids*
Datum: 15.06.15 18:29

Já tu netvrdím že by cizí firma měla mít lepší stejný nebo horší "kvality" než česká firma tady jde z principu o to že se mi nelíbí chování zahraničních zaměstnavatelů k českým zaměstnancům ... doslova si v některých nejmenovaných firmách jako je BOSCH Diesel vytírají víme co... (a není jediná) další vě co je tak ekonomická přiznejme si že tyto(nové) firmy v ČR neplatí 10 let daně. a veškerý zisk utíká do zahraničí včetně daní... takže místo toho aby jsme tu měli celkem hospodárný systém kdy si můžeme na konci roku dovolit "porcovat meděda" tak na úkor těchto monopolních firem se zadlužujeme (říkejte se co chcete, ale naše republika se "opravila" za půjčené peníze...a na splátky jako takové nemáme) (viz bilionové dluhy) . A ještě jedna věc já se svým autem které bylo mimochodem vyrobeno v ČSSR (1982)nikdy nejel do servisu vše se dalo celkem dobře opravit. Teď jsem dostal do ruky peugeota ..(2011 r.v) a jednoho dne jsem nenastartoval proč? :D Ano porouchané čidlo na bloku motoru ... ano a pěkně mastně zaplaceno...už ani nevím na co to čidlo bylo jelikož mi spadla brada když jsem viděl účet. Prosím pěkně 8600,- (tolik nestálo ani mé první auto)

Datum: 15.06.15 18:40
tyto(nové) firmy v ČR neplatí 10 let daně. a veškerý zisk utíká do zahraničí včetně daní...mam pocit, ze za kazdeho ze zamestnancu plati zdravotni a socialni, coz je soucast pri vyberu rozpoctu. Zdrovna tak DPH pri dodani materialu ma vyrobu atd...
Ano nejsem znaly... jen odhaduji...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: davids*
Datum: 15.06.15 18:53

DPH tyto firmy sice platí to je pravda, ale vždy zákazník zaplatí DPH odčeho máme odpisy daní (tím pádem se jim DPH vrací zpět) a nenechte se vysmát ... zdravotní a sociální je pro velké firmy ( s obraty v desítkách milionů) stejná položka jako pro občana jedna krabička zápalek. (dřevostavební firmy a firmy ve stavitelství jsou dotovány mnohdy se jim DPH vrátí vice než 130%.

Od: skoda
Datum: 15.06.15 18:47

Když už mluvíš o těch autech, staré škodovky byly vyhlášený šmejd, ty stovky starých vtipů kolují dodnes. Dnes je Škoda nejžádanějším zaměstnavatelem v republice http://www.google.cz/search?q=%C5%A1koda+auto+zam%C4%9Bstnavatel&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=HQB_VaeEIsTuUIbpgKAG platy tam výrazně překračují průměr ČR a to i u dělnických pozicí-už to tu bylo, a jejich výrobky válcují celou Evropu.

A že neplatí daně? Trošku lež nemyslíš? http://ekonomika.idnes.cz/sta…=A100512_150631_ekonomika_vem

Ohodnoceno: 1x
 
Od: davids*
Datum: 15.06.15 19:02

Tak jasně firmy sídlící tady delší dobu které jsou převzaté platí. Ano je pravda že maji ve škodovce vysoké platy daleko nad průměrem ČR, jinak měl se typ vše vzadu modifikovat a měl přetrvat ... udělat nové sportovní kupé nějaké užitkové vozy ... všechny auta co se týče vw a škoda audi jsou téměř stejné ... jsou ty auta kolikrát k nerozeznání ... nechci rýpat ale škoda (120 a odnož,720-nevydaná,)nebyla z ničeho "okopírována" byly to udělané nové návrhy aut od dizajnérů prostě originální auta . To že jsme byly v RVHP byla naše chyba...

doplněno 15.06.15 19:14:

Pořád v tom odkazu nemohu najít BOSCHe jakožto nevětšího a skoro monopolního vyrobce čerpadel a jiných věcí do aut a kamionů? pročpak asi že?

Od: skoda
Datum: 15.06.15 19:32

no jistěěě zrovna Bosch bude mít výjimku na placení daní, běž už někam a klidně se užer s tou tvou nenávistí

proč není v odkazu? asi protože není v top 20, he?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 16.06.15 16:09

Co je nejdůležitější, všechny tyto firmy, vlastněné zahraničním majitelem NEPLATÍ daň ze zisku. Tu odvádí v místě svého sídla v zahraničí. Oni zaplatí státu jen povinné odvody, a daň ze mzdy zaměstnanců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skoda
Datum: 16.06.15 16:27

hmm a čím to asi je, že by NENAŽRANOSTÍ každé "sociální" vlády a jejich voličů která si kupuje voliče slibováním dávek a zvyšování všeho a myslí si že se daně dají zvyšovat donekonečna?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.15 22:20
avatar

Jestli mohu, odpovím. Je to tím, že máme se spoustou zemí uzavřenou dohodu o zabránění dvojího zdanění. Důsledek je jasný. Každá firma, která má sídlo jinde než v Česku, tady opravdu neplatí daň ze zisku. Jak s tím souvisí "nenažranost" vlád a kupování voličů nevím.

doplněno 16.06.15 22:23:

A co se týče Jablotronu, tak jsem četl, myslím že v HN, že si p. Dědek, majitel Jablotronu zakládá např. právě na tom, že je to česká firma, která 100% daní nechává v ČR.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skodamluvit
Datum: 16.06.15 23:31

A proč ty firmy utíkají z Česka, že zahraniční firma u nás nemá sídlo se dá ještě pochopit, ale utíkají už i ty české, převádějí si sídla nejen do těch klasických daňových rájů, ale už i do zemí jako je třeba Nizozemí, proč asi? U nás si socani pořád ještě myslí že čím větší napaří daně tím víc jim poteče do korýtek ze kterých můžou rozdávat, jenže firmy nejsou hloupé, takže utíkají do Niz. náš stát utře a daně tečou do Niz. Proč je u nás tak šílené daňové zatížení, pro mě jako pro Čecha bylo paradoxně mnohem jednodušší začít podnikat v US než ve vlastní zemi, víte jak je tam jednoduché nechat se zaměstnat nebo začít sám nějaký byznis, zkuste si něco otevřít u nás, sežerou vás zaživa. A dát ještě někomu u práci? U nás abyste mohl dát někomu aspoň těch 25000 tak odvedete 45000 a to je 1 člověk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 20:34
avatar

A proč neutíká do ciziny Jablotron? Protože není vše jen o penězích.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 15.06.15 18:42
avatar

Dobrý den, ona asi ta česká spotřební elektronika není nejlepší příklad, resp. kdo poznal její kvality před rokem 1989, tak si to pamatuje. Kdo mohl, tak nakupoval elektroniku v Tuzexu nebo vozil tu západní. Ale, např. Tesla Litovel (výrobce gramofonů) přežila i díky cizímu kapitálu dodnes a je i úspěšná pod značkou Pro-Ject. Další firma z Loděnice u Berouna, která vyrábí také černé LP gramodesky, tak je v tomto oboru na světové úrovni, resp. vyrábí LP pro celý svět.

Takže, není to o kapitálu českém nebo cizím, ale o kvalitě a schopnosti se uplatnit. Zdravím!

doplněno 15.06.15 19:11:

Nemáte zač. Možná by se ještě nějaké další příklady našly.

doplněno 15.06.15 19:43:

magdon - Vaše ironie není na místě. LP desky jsou stále velkým hitem a jejich prodej stoupá.

Jinak máte pravdu, že těch firem celosvětově už mnoho není. Ta česká je tou špičkou v oboru.

doplněno 15.06.15 20:06:

magdon - tak, to se omlouvám. Pochopil jsem to jako úšklebek, že černým LP odzvonilo a u nás výroba dobíhá. Ale, ono LP vstalo skoro z popela a je stále žádané (pro svou kvalitu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: davids*
Datum: 15.06.15 19:09

ben ... Díky !

Datum: 15.06.15 19:40
avatar

"firma z Loděnice u Berouna, která vyrábí také černé LP gramodesky, tak je v tomto oboru na světové úrovni, resp. vyrábí LP pro celý svět"

Jestli ono to nebude tím, že je už pomalu na světě jediná. *smich*

doplněno 15.06.15 19:59:

Ben - ale já to nemyslím zlém, já si takových firem velmi vážím. Nenechat se v dnešním světě zlikvidovat není vůbec jednoduché. Klobouk dolů před nimi. Obdivuju jejich houževnatost a byl bych rád, kdyby bylo podobných co nejvíc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bmbx®
Datum: 15.06.15 19:57

magdon:

skoro jediná je, ale po gramodeskách potávka ve světě je a bude, neboť digitální záznam na úrovni CD by se jí možná vyrovnal při vzorkování 10x větším, ale to by se na to CD vešlo 6-8 minut *haha*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mp*
Datum: 21.06.15 20:45

Znám SIKO prodejce zařízení do koupelen, pak Pivovar Bernard (dobré pivo, hned bych si dal). Ale ku..a, jak chcete odlišovat Českou Firmu od zahraniční? V čem je K..va problém? Myslíte si, že Česká firma Vám dá něco jiného, než zahraniční? Nebo si myslíte, že Česká firma bude vyrábět kvalitněji. Podle mě si vyndejte hlavu z p...e a začněte normálně myslet (pokud teda není pozdě). Nazdar.

doplněno 21.06.15 20:50:

Jo, jak jsem byl rozčilen stupiditou otázky, takm jsem přehlédl tu elektroniku, ale jinak ostatní platí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.15 07:43
avatar

V čem je rozdíl? Ponechme stranou kvalitu, i když já většině českých výrobků věřím víc, než zahraničnímu šuntu. Ne, že by snad v cizině neuměly, ale to kvalitní si nechávají pro sebe. K nám vozí to, do čeho by u nich nikdo ani nekopl a o čem jsou přesvědčeni (a mají bohužel často pravdu), že před tím Češi padnou na záda. Český trh je zavalen lacinými a mnohdy nebezpečnými výrobky z Azie (levné jsou právě proto, že se u nich na kvalitu ani na způsob výroby moc nekouká), kterým cenově naše výrobky samozřejmě nemůžou konkurovat. České firmy pak nemají co vyrábět, musí omezovat výrobu a propouštět české dělníky. Další rozdíl je v tom, že české firmy odvádějí daně české republice, takže české peníze zůstávají pro Čechy. Zahraniční firmy odvádějí nepředstavitelné částky kamsi mimo republiku, takže tyto peníze ve státním rozpočtu výrazně chybí. A nechoďte na mě s tím, že by je pár lidí stejně rozkradlo. To máte sice možná pravdu, ale to je zase jiná kapitola.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.