Skylink s atlink 200 ir

Od: Datum: 11.06.15 18:16 odpovědí: 8 změna: 28.06.15 23:25

Dobrý den,

přestěhovali jsme se a veškerou elektriku i připojení televize chystal elektrikář. Nicméně, po připojení skylink mi nejdou naladit některé kanály jako čt 1,2,24,4, a to ani v HD. Některé programy z astry fungují. Na obyč anténu chytnu čt.

Úplně nevím, čeho se chytit, co zkontrolovat. Zkusil jsem i update settopboxu, stejně jako ruční vyhledávání, smart vyhledávání, dokonce i config file z webu, kde byly všechny kanály předdedinované. Nova se rozjela, Nova HD nikoliv.

Mám televizi Panasonic a settopbox staříčka ATlink 200 ir. www.atlink.cz/atlink200.html

Nevím, zdali je problém v připojení dole v činžáku, ale ČT jede jen přes amténní výstup. Satelitní dvb je tažena stejným kabelem.

Kdyby někdo tušil, s čim by mohl být problém nebo jak zkontrolovat to či ono, byl bych moc rád. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.15 22:51

Prajdepodobne nemáte pripojenie na satelitnú anténu,ale len na satelitný rozvod kde kanály sú predinštalované správcom.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.06.15 23:16

Tak to by bylo velmi nemilé, obzvlášť, když mám nové rozvody po bytě vedené stropem a další kabel na vlastní satelit bych musel tahat přes celý byt.

Jde tedy jen o to zjistit, zdali jsem napojený na daný rozvod a případně přepojit na anténu?

Děkuji.

Datum: 12.06.15 23:51

Lze to přepojit? A případně jak?

Datum: 13.06.15 00:54

Bez vedomosti aký je tam rozvod je ťažko radiť.

Datum: 18.06.15 18:18

Asi budu za blbce, ale jak můžu zjistit, jaký máme rozvod? Dostanu se do nějaké rozvodné skříně? Děkuji.

Datum: 18.06.15 19:16

Skylink je satelitní záležitost. Před stěhováním jste měl svou satelitní anténu a přijímač. Teď je asi nemáte a očekáváte, že totéž poleze ze společného rozvodu. Nebo se pletu?

Datum: 18.06.15 20:40
Před stěhováním z jiného domu jsme měli také společný satelit na baráku. Také v novém domě mi řekli, že je na střeše společný satelit na skylink. Jen nevím, proč to nefunguje a kde je možné to zkontrolovat. Na settopboxu můžu naladit zahraniční programy, také novu. Ale nejdou např. Čt či Nova HD. Zkoušel jsem i manuální ladění či config file skylinku. Nevím, jak by se dalo ještě prošetřit, kde je chyba. Děkuji za rady.
Datum: 28.06.15 23:25

Tak udělal jsem další test. Na stolní PC jsem si nainstaloval ovladač k DVB-T USB ( http://www.klelektronik.cz/akce/dvb-t-prijmac-usb-93320/) a provedl ladění v místě, kde mám i skylink. Zajímavé je, že se naladily programy: Barrandov TV, Barrandov Plus, ČT:D, Kino Barrandov, Ă“čko, Ă“čko gold, Prima Love, Prima Zoom, Šlágr TV, Proglas, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, ale toť vše. Nenaladilo se ani ČT1, ČT2, ČT24, ČT4.

Myslíte si, že tady může být slepé místo v činžáku na příjem DVB-T signálu?

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.