Problém s rušením televize na pc

Od: Datum: 10.06.15 20:52 odpovědí: 6 změna: 11.06.15 09:17

Dobrý večer,měl bych jednu otázku,koupil jsem si k pc setobox s hdmi,a propojil to s monitorem,na monitoru přepínám vstupy hdmi1-setobox,hdmi2-¨počítač.a ted problém když připojím setobox tak tv normálně funguje,ale když chci počítač tak ten obraz začne tak problikávát běhat tam různé vlnky atd,prostě jsem zjistil že to ruší ten setobox,nebo spíše ten koaxialní vstup,protože když vytáhnu tu anténu tak ty pruhy zmizí,a když se dotknu tím konektorem krytu setoboxu tak se to zase ruší,jo a mám kabelovku ale to je asi jedno,chci se zeptat zda by pomohlo toto:http://www.patro.cz/produkt/1…-antenni-galvanicky-oddelovac

děkuji a hezký večer


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.15 21:03

Ano. Zrovna dnes jsem řešil stejný problém. Zemní smyčka je prevít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 21:30
avatar

Nevím jak u HDMI, ale u scartu mi proti brumu galvanický oddělovač RF koaxiálu nepomohl vůbec. Vyřešil jsem to až zakoupením scart kabelu za víc než tři stovky (předtím tam byl z kauflandu za pade)-brum zmizel dokonale. Nemáš tam nějaký šitózní HDMI káble?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.15 22:06

Stačilo na začátku více přemýšlet, než jsi koupil zbytečnou věc. Zemní smyčka se právě jednoduše pozná dle toho, že zmizí po odpojení jedné země. V tomto případě antény od kabelové televize. Stejného efektu by se dosáhlo odpojení zemnícího kolíku u PC. To už je ale hazard se životy.

Zemní smyčka v dnešní době už moc lidí netrápí a to z jednoduchého důvodu. LCD televize již nepoužívají zemnící kolík. Obrat ale nastane, pokud do systému propojíme PC, který již na 99% uzemněn je.

Tvůj problém byl nekvalitní nestíněný scart kabel, kde bud vznikaly přeslechy uvnitř kabelu a nebo "přijímal" rušení z okolí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.06.15 09:17

ernie:

zemní smyčka je zjevně podle příznaků způsobena připojením antény (u STA nebo kabelovky běžná záležitost ) a tam je galvanický oddělovač koaxiálu zcela na místě ;)

andelck to posal vyčerpávajícím způsobem *palec*

doplněno 11.06.15 09:20:

omlovám se ...popsal...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: postasd
Datum: 10.06.15 22:03
Kabel sice nebyl nejak drahy ale chci se zeptat jak jste psal s tim scartem tak yo bylo taky neco s antenou,protoze u me to nazna cuje to uzemeni protoze se to zacne rusit kdyz se tim kabelem dotknu toho krytu setoboxu,jeste se chci zeptat zda by mi nekdo nevisvetlil jak fungune ten oddelovac.dekuji
Datum: 11.06.15 06:16
avatar

Nějaké informace, jak funguje galv oddělovač, jsou zde

http://www.ebastlirna.cz/modu…ame=News&file=article&sid=224

tady podobný, ale s F konektory

http://www.omko.cz/galvanicky…2-f/?odkud=zbozi-rychly-odkaz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.