Alcatel 6030d nesvítí

Od: Datum: 04.06.15 21:20 odpovědí: 13 změna: 06.06.15 16:03

Při zadaní kontaktu a spojování přestane svítit displej.Já potřebuji aby svítil celou dobu hovoru.Nevím a neumít to nastavit.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.15 09:29

No standartně by mělo fungovat, že ho přetočíte na stranu a display se vám znovu rozsvítí. Případně si v nastavení prodloužit dobu, za kterou zhasne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dagmar35*
Datum: 05.06.15 13:21

V nastavení můžeš prodloužit dobu, za kterou zhasne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.15 13:27

Pokud vím tak to nastavení co zmiňujete se týká doby zhasnutí během nečinnosti, to se netýká toho když člověk telefonuje - to je mobil v činnosti a zhasínat by neměl, jen tehdy pokud je u ucha a o to se stará proximity senzor. Nemá tazatel telefon třeba v pouzdře, které proximity senzor zakrývá? Pak by si mobil myslel, že je u ucha a zhasnul by

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 16:19

Nevím jak vám, ale mě všechny androidy zhasínali a zhasínají při hovoru. Ale stačí přetočit nebo tuknout do displaye, a aktivuje se. Ale nechce už zadávat heslo, nebo gesto, v případě že je uzamčen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.15 17:07

tomask:

ano, většinou androidy bez proximity senzoru při hovoru zhasínají a deaktivuje se dotyk, s proximity senzorem zhasínají na uchu, mimo ucho se zase rozsvítí. Proč by tam ten senzor dávali?

Ale záměry sofwareových inženýrů jsou různé a mnohdy nevyzpitatelné :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 18:10

Nevím, v těchto věcech se zas tolik nevyznám, reagoval jsem dle vlastní zkušenosti s androidy, ale vzhledem k tomu, že specifikace na mall.cz tento tip senzoru u tohoto telefonu uvádí, tak předpokládám, že by tam být měl. A tudíž po pohybu s telefonem při telefonování by se měl opět aktivovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.15 19:01

Ano, já jsem si to taky zjistil, ale já těmto specifikacím nevěřím, bývají tam dost často chyby, jediné čemu se dá věřit jsou specifikace v manuálu

Ale aktivace displeje při pohybu nemá na starosti proximity senzor, ale g senzor, znovu opakuji - proximity senzor ten vypíná a zapíná displej a dotyk při přiblížení k uchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.15 19:45

Ale tady se nejedná o senzor, ale o to, aby telefon zůstal aktivní To znamená, buď ho nějak probudit, a nebo prodloužit dobu za kterou zhasne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.15 01:55
avatar
Při hovoru se display prostě vypne. Bez zásahu do systému se to vypnout nedá.
Většina lidí má telefon u ucha když telefonuje, proto se zhasne. Na to nemá žádné nastavení v menu vliv.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.06.15 10:30
tomask:
Ale jedna se o senzor, telefony vybavené proximity senzorem prostě nezhasnou během hovoru, jen pokud jsou na uchu, pokud se dá s ucha tak se rozsvítí a lze jej zase ovladat, žádná délka nastavení svitu displeje na to nemá vliv.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.15 15:46

Tak nevím, mám Huawei y530 podle specifikací má senzor také. Schválně jsem vytočil operátora, dal si to nahlas a poslouchal automatickou nabídku. Koukal jsem na display, abych si na číselníku vybral. A světe div se, u 8 zhasnul. Po lehkém zatřesení se opět rozsvítil. Nevím.

Ale hlavně je to v globálu úplně jedno. Jediný, kdo měl problém, tak se kromě položení otázky již nezapojil. To znamená, buď již problém vyřešil, nebo to až zas tak důležité není. A nějaké dohadování o senzoru, který je a není a co vlastně dělá je ztráta času.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.06.15 15:59

Ale například tím že dáš mobil hlasitě, tak se proximity senzor deaktivuje, neboť se nepředpokládá, že si mobil budeš dávat na ucho

Dle specifikací jej máš také, ale jen tak pro zajímavost vyzkoušel si jej? Přiblížením ruky v blízkosti sluchátaka, nebo horní části mobilu, be měl displej okamžitě zhasnout, ale jen při telefonním hovoru, je to senzor který se při ničem jiném nepoužívá. Mimochodem, senzor na stejném principu mají zrcadlovky pro zhášení displeje, pokud koukáš do hledáčku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.15 16:03

Ano, a když se deaktivuje, a nepředpokládá se, že si ho budu dávat na ucho, tak proč zhasnul?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.