MMS na dual sim

Od: Datum: 01.06.15 10:29 odpovědí: 7 změna: 04.06.15 11:54
avatar

Dobrý den rádcové,

prosím o pomoc jak zprovoznit MMS. Manželka má samsung gt-6102 duos. Jedna sim Vodafone,druhá t- mob. Na t-mob jsem nastavil telefon konfigurační sms, a mms chodí v pohodě, ale na sim od Vodafonu nepřijde,jen nějaké upozornění,že lze mms stáhnout někde na Vodaf.netu. Jelikož nemám ani Samsung,ani Android,ani Vodafone ani dual telefon, tak se ptám jestli někdo neporadí jestli jde, aby mms chodily na obě sim,a nebo jestli je telefon nakonfigurován pouze s jednou sim. Předem děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.15 12:33
avatar

Já si myslím, že každá karta musí být nakonfigurována zvlášť, a po pravdě nejsem si zcela jist, zda to opravdu jde. Pro začátek bych se obrátil na help vodafonu.

Jinak zasílání MMS přes web je u některých mobilů jediná možnost a její využití není obtížné a má i své výhody, třeba v tom, že si MMS snadno ztahnete do počítače.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 01.06.15 12:41

nejde to, to by vám je odesilatel musel na obě čísla poslat, v příjmu to neovlivníte

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.06.15 12:59
avatar

A je to to, nač se tazatel ptal? Možná ano, v tom případě jsem ho špatně pochopil. Ale je fakt, že vlastně jeho dotaz nebyl tak úplně jednoznačný; já prostě myslel, že problém je v tom, že nedojde MMS posílaná na Vodafon kartu, ale dotaz připouští i jiný výklad. Možná by to mohl tazatel ujasnit.

Na druhou stranu, avízo MMS přichází, to spíš nasvědčuje mému pochopení.

doplněno 01.06.15 13:13:

Když tak otom přemýšlím, asi se musím tazateli omluvit, že jsem ho podezříval z toho, že se ptá, proč mu nechodí MMS, které mu nikdo neposlal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.15 13:23
avatar

Dobrý den, pokusím se dotaz ujasnit. Když pošlu manželce mms na číslo t-mobile, v pořádku dojde a hned se příslušná fotka v telefonu zobrazí. Když pošlu mms na číslo vodafonu,příjde ji pouze oznámení ve formě sms,že obdržela mms ale fotku si musí stáhnout z netu,tudíž v telefonu se fotka hned nezobrazí. Nevím tedy, jestli je schopen dual telefon přijímat mms přímo na oba operátory,nebo lze pouze v nastavení preferovat jednu simku pro přijetí, a na druhou přijde jen oznámení,že je fotka kdesi na netu u operátora. Děkuji za vysvětlení

Datum: 01.06.15 14:01
avatar

Děkuji za upřesnění, tak jsem to původně i pochopil.

Jinak si myslím, že tyto možnosti budou záviset na typu mobilu, jsou přece i mobily /takové ty lowendové), které MMS neumějí vůbec. Já mám dual sim, u kterého karty nejsou rovnoprávné, ale s tímhle problímem jsem se nesetkal prostě proto, že na tu druhou kartu mi mms nechodí (ale zkoušel jsem z ní posílat a to se bránil§. Takže opravdu to nevidím jinak, než obrátit se na Vodafon nebo se zeeptat prodejce (ale začal bych Vodafonem, oni taky musí vědět, která mobil lze konfigurovad a jkak, a pokud to jde, stejně by vás prodejce nakonec nasměroval na operátora.

doplněno 01.06.15 14:56:

Teď jsem si zkusil poslartř MMS na vedlejěí kartu (O2) a dělá mi to to, co vám.

Obávám se, že to nepůjde, ale zeptejte se i kováře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honzajs122
Datum: 01.06.15 15:29

na druhé kartě musí být povolený datový přenos...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dagmar35*
Datum: 04.06.15 11:54

Já taky si myslím, že nejlépe by bylo abyste se obrátil na Vodafon. Oni opravdu ví jak se musí nakonfigurovat mobíl

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.