Doporučíte kameru?

Od: Datum: 27.05.15 20:51 odpovědí: 18 změna: 31.05.15 09:51

Dobrý den, chtěla bych si koupit kameru, ale vůbec se v tom nevyznám a nevím jaká by byla pro mě vhodná. Strašně ráda natáčím svého psa (věnuji se s ním Dog Dancingu) a nahrávám videa na YouTube. Normálně používám fotoaparát Samsung ST150F (nebo nějak tak se jmenuje). Ale teď bych si chtěla koupit něco kvalitnějšího, kde bude Full HD. Myslíte, že lze zakoupit nějakou slušnou kameru (která samozřejmě točí v slušné kvalitě) za slušnou cenu? Nějak do 4 tisíc? Nejsem v tom ještě nějaký profík, takže nějakou za 50 tisíc nepotřebuji. Ale jde mi hlavně o Full HD a kvalitní zvuk. Budu moc ráda, když mi něco doporučíte! :) Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.15 21:17
avatar

V této cenové relaci jakoukoli na trhu. Všechno to jsou jednoduché šmejdy, s plastovými čočkami, bez hledáčku.

doplněno 27.05.15 21:21:

Záleží na tom, co a jak si představuješ točit. Nějaká dostupná ukázka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angieee
Datum: 27.05.15 21:20

Tak to vám vážně děkuju...

Datum: 27.05.15 21:23
avatar

Tak vážně. Do čtyř tisíc se dají koupit jen takové ty rádobyoutdoorové kamerky. 4-6 tis jsou už ty malé handky bez hledáčku, jen s displejem a tam je to opravdu jedno kterou... Třeba sony. Ono natáčení není žádná sranda. Při tom se nemůžete věnovat ničemu jinému, než kameře. Pokud u toho chcete skotačit se psy, tak stačí obyč nejlevnější kamera.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.15 23:06
avatar

no zrovna to GoPro by bylo idealni reseni, nasadi si to na hlavu a muze pri tanceni koukat na hafana :) a goPro si opravdu nezaslouzi jakekoli oznaceni, kde se vyskytuje slovo "radoby" :)

http://www.alza.cz/gopro/v266…600/-1&cst=0&pg=1&pn=1&sc=342

doplněno 29.05.15 08:25: Jinak nejlevnejsi gopro je za 3999, nerikam, ze si ho ma koupit, ale psal jste opak @ernie :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 07:14
avatar

Já nepsal o GoPro, ale o kamerách do 4000. Pokud vidím, nejlevnější GoPro pod tuto cenu není. Navíc, tento druh kamer je určen ke specifickým záběrům-vysoce širokoúhlým (pochybuji, že mají proměnné ohnisko nebo výměnný objektiv). Snímání takových záběrů, v tomto případě například vyhlašování výsledků psí soutěže by vypadalo opravdu blbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.15 22:52
avatar

Pes se dá také pořídit za 500 Kč nebo i za 50 000Kč. Kamera do 4 000 Kč (nebo foák - pro daný účel je to úplně jedno) je také většinou "bez papírů", tj. nezaručená kvalita (nemusí se jednat o šmejd...) a jak píše pán nademnou, jedná se o levné provedení, většinou plast. I když on ten plast je dnes už vlastně všude. Prostředek (věc) k natáčení videa se dá pořídit už od 1 500 kč a umí to FullHD (1920x1080). Například mini-kamery do auta, mobilní telefony, fotoaparáty...kamery. Řekl bych, že fotoaparát od 4 000 Kč s možností natáčení videa v FullHD by Vám mohla stačit. Kamera "trochu slušná" od 6 000 Kč. V podstatě je dnes jedno, čím natáčíte. Kamera se asi lepší drží, má více (?) funkcí pro video (věc názoru...), ale na You Tube je dnes více videí z fotoaparátů než z kamer !


←na You Tube pravo dole kliknout na zubaté kolečko a vybrat nastavení → kvalta →HD (1080 nebo 720)


https://www.alza.cz/sony-cybe…t-dsc-wx220-cerny-d601815.htm ← a za dva dny ho mᚠdoma. Cena je skoro všude stejná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 07:27
avatar

Pro natáčení psů musí být zásadně kamera s výklopným a otočným displejem (když už rádobytočiči rezignují na hledáček). Pes se má natáčet z jeho perspektivy-to není záležitost profíků, ale základní věc i u amatérů, aby video vypadalo trošku normálně. A já si nedovedu představit, jak to dělat foákem, bez zdravotních následků na páteři.

Podle mého názoru by to aspoň měl být přístroj této kategorie:

http://digitalni-kamery.heureka.cz/sony-hdr-cx240/#!o=2

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofaŽ
Datum: 29.05.15 07:44

Na tu ukázku se nedá ani koukat. "Roztrhaný" pohyb kamerou, auta poskakující vpřed. Oči bolí jen z té jedné minuty, natož delší video.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 13:06
avatar

Jestli to nebude tím, že je to v Ostravě . Ne, vážně. Tady je vidět, že zaklínadlo fulhádé není spasitelné. Ono je to sice hezké, ale to, že už nestačí vykreslování, nikoho netrápí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbxŽ
Datum: 29.05.15 13:17
A ještě se zamyslet proč to tak je , mám předchůdce toho modelu a fulhádé je zcela v pohodě. Ale jsem odpůrce používání foáķů na video.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.15 14:30
avatar

Tak ono to může být vložením na YT. Protože co si budeme povídat, čekat půl dne, než se tam uloží video v plné palbě, nikoho nebaví. Nebo nastavením kamery, jistě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.15 15:27
avatar

Slečnu už "otázka" nezajímá. Není první ani poslední. Mnozí naháží tu samou otázku do několika webových diskuzí, použít strýčka Google se jim nechce. Přitom tam najdou vše...

Dělám do filmu a videa moře let. Teď vlastím kameu Canon Legria, jsem zastáncem natáčení kamerou, ale mladí (nejen) kamery jaksi přestali kupovat. To už nemluvím o editaci videa (střihu) a pod. Jak to natočí, tak to hned plácnou na YouTube a mají dojem, jak jsou "cool". Jo doba se mění, mnohým stačí mob. telefony, natáčejí nimi všichni, točí všechno - prostě je to "Cool". - Ukázkové video k fotoaparátu Sony Cyber-Shot DSC-WX220 je náhodně (není moje) stažené z YouTube a po stránce kvality vůbec není špatné. Ten pán co nahoře píše..." "Roztrhaný pohyb kamerou, auta poskakující vpřed. Oči bolí jen z té jedné minuty".... nevím čím si to přehrával (?), jestli se na to díval za jízdy v drncajícím autě...je to možné. Pokud si chcete koupit např. kameru (nebo i foák) a (dobrý) prodávající vám umožní si před obchodem pořídit několik vlastních zkušebních záběrů (a o tom to přiložené video je...), je to k "nezaplacení". A to myslím smrtelně vážně. Dělá to i např. "Foto-Škoda" v Praze. Nahratou svoji kartu doma "projedu" v PC, přehraji na velké plazmě a je mi jasné (v čem je kamera dobrá nebo v čem jsou chyby) do čeho jdu. Bývá dobré (má to logiku), odložit si tu konkrétní kameru bokem. Né každý kus má stejné výsledky. Jestli chci investovat tisíce korun do něčeho, měl bych pro to i něco udělat. Kamera (foák) nejsou rohlíky...těm asi rozumí každý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.15 20:04
avatar

Mě to video taky trhalo, doma u PC. Doma mám plynulejší snímky, by v 720x576 digitální páskovou Sony. Nevím jak ostatní, já dám přednost kontinualitě před pixelama... I když musím přiznat, v dnešní době je to už kompromis. Na velké televizi je to už rozmazané... Takže pro kvalitní video musí být kvalitní jak rozlišení, tak snímková frekvence.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.15 00:00
avatar

..." Mě to video taky trhalo, doma u PC. Doma mám plynulejší snímky, by v 720x576 digitální páskovou Sony "... Co k tomu říci...to "ukázkové" video z Ostravy (asi) je dosti kvalitní, netrhá se běží v pohodě. Nevím jak máte rychlý internet, jaké máte připojení, jaký máte PC...někde je u Vás chyba. Zkuste si pustit video v rozlišení 4 K (


Je to v podstatě nový formát, kamery jsou už asi rok na našem trhu, televizory také (dokonce se prodávali některé přístroje 4 K za cenu pod 20 000 Kč !), nové mobily i fotoaparáty už tak mají možnost "jet" ve 4 K. A to je šrumec na přehrávání. Ale je to nádhera. Datový tok při nahrávání se "točí" od nějakých 40 000 kb/sec. a více a pochopitelně i přehrávání je ve vysokém datovém toku. Při slabém internetu to stojí (obraz - pokud vůbec naskočí) ... Zkuste si video (zde uvedené) přehrát - po uknutí na zubaté kolečko (vpravo dole) vyberte → kvalita a zkoušejte, jaké rozlišení (nastavení) vám to vaše zařízení vezme. Mělo by Vám to jet alespoň na 720pHD . Pak je to nádhera, tedy za předpokladu, že to pouštíte na velkou TV 107 cm a více, nebo máte monitor alespoň 60 cm a rozlišení 1920x1080. Formáty SD a podobné (DVD 720x576) už patří minulosti. Tedy pokud se týče tvorby nových videí a nahrávání. Flešky nahradili DVD, vytvoří se jeden soubor (nebo pro web druhý) a to je vše. Fleška se strčí do boku TV (novější TV to mají všechny) a jedme. Nic snažšího neznám . Placky (DVD) dávám na zahradu na plašení kosů. DVD jsou dnes tak akorát dobré na zakoupení filmů na nich distribuovaných...(!)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.05.15 07:10
avatar

Tak jsem blbej nebo slepej? Bazilišek běží po vodě při 1080 úplně normálně, 1440 jede poměrně plynule, ale už se zanedbatelným sekáním. 4K se seká nekoukatelně-baziliška vidím v asi 6-8 snímcích, přesto jede, pro vaši informaci ohledně připojení a grafiky.. Video z přírody se se snímkem z ulice nedá vůbec srovnat, a nastavuju, jak nastavuju zubaté kolečko :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbxŽ
Datum: 31.05.15 04:29

ernie:

proč jsem psal o zamyšlení nad tím proč se to trhá? Mám předchůdce WX100 a pokud si to přehrávám přímo z foáku na velké TV tak je to úplně v pohodě a video je překvapivě nádherné a necuká, žádný kompromis to není. Navíc ty foáky ač jsou dost malé, mají dost účinnou optickou stabilizaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 31.05.15 09:28

V květnovém vydání časopisu dTest je test sportovních kamer, Ricoh na prvním místě s výdrží (ale čeho, jestli baterie, nebo datového média? nevím..) 170 minut a hmotností 190 g je asi za šest tisíc, druhá Kodak PixPro Sp1 s podobnou hmotností asi 180 g s uváděnou výdrží 130 minut je také za asi šest tisíc. V testu jsou samozřejmě i další. Možná vám tato informace pomůže?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbxŽ
Datum: 31.05.15 09:51

host:

Ricoh je u nás dost málo známá a rozšířená značka, přestože jejich výrobky byly vždy dost dobré už v dobách filmu, do Kodaku bych nešel i kdyby byl ve všech testech na nejprvnějším místě

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.