Zenit TTL nevrací se zrcátko

Od: Datum: 27.05.15 13:28 odpovědí: 1 změna: 29.05.15 11:39

Dobrý den

U zenitu ttl se mi při zmáčknutí spouště nevrátí zrcátko do původní polohy ale zůstane přiklopené nehoře...

Jakmile ale začnu zenit natahovat tak ve chvíli kdy je spojení dvou plátýnek závěrky uprostřed zrcátko sjede dolů a dá se přez něj koukat... Když ale foťák neni natažený tak to nelze...

Podle mě je problém ve špatném načasování závěrky a zrcátka... (ozubená kolečka nejsou na sobě správně položená)

Dá se to po domácku nějak opravit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 29.05.15 11:39

Všechno jde když se chce, ale bude to piplačka, chce to taky trochu fantazie a představivosti co tam jak a kdy zafunguje.

Když jsem se začal hrabat ve foťákách tak internet a žádná poradna nebyla, nikdo mi nepomáhal, zkrátka jsem na to musel přijít

Poslední věc na které jsem se vyvztekal bylo VHS video, stejný problém - rozházený mechanismus, ozubená kolečka. Přestože jsou tam značky jak to má být ve výchozí poloze, přestože jsem na netu našel část servisního manuálu, nebylo to moc platné, musel jsem zapojit hlavu a logiku a zkoušet, až se to prostě povedlo

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.