Poškození reproduktorů

Od: Datum: 21.05.15 11:00 odpovědí: 3 změna: 21.05.15 13:40

Syn si koupil věžičku do kuchyně a reproduktory dal na mikrovlnku. Nyní se mu zdá, že již nehrají tak dobře, jako když byly nové. Je možné, že záření z mikrovlnky nějak reproduktory poškodilo? Třeba odmagnetovala permanentní magnety?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 21.05.15 11:06

Mikrovlnka také "vrní" - to nemusí být dobré pro elektriku v repro. Dále může být potíž v páře, která při ohřevu a otevření dvířek vyjde ven - samozřejmě to jde kolem repra...

Některé mikrovlnky mají větrání nahoře - další případný problém pro obě zařízení.

Zkuste dát repro na nějaký čas mimo mikrovlnku - do sucha. Třeba to "vyschne" a uklidní se.., ale moc bych tomu nevěřil.

doplněno 21.05.15 14:08:

Pardon @Bmbx, já mám prostě zkušenost, že v případě častého ohřevu některých potravin (např. z lednice) je páry celkem dost. Nemusí se ani ohřívat polévka... A jelikož pára po otevření dvířek leze nahoru, přitom "obtéká" např. nábytek u vestavěných spotřebičů... už jsem viděl nekvalitní kuchyni od této páry rozlepenou...

Bedničky můžou být deformované - pokud se toto děje a jsou dřevěné. Membrána po navlhnutí má jistě také jiné vlastnosti...

A jemná elektronika položená na mikrovlnce je podle mne blbost.

Hledáme tu možnosti poškození beden, ne variantu poškození sluchu...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.05.15 13:15

jj, možné to je. Odmagnetování železa se dá udělat pomocí vysokofrekvenčního elektromagnetického pole.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 21.05.15 13:40

Panebože, to si oba rádci snad dělají legraci Pokud by z mikrovlnky unikalo vysokofrekvenční záření tak by byla zdraví nebo dokonce životu nebezpečná.

Pokud by to bylo nizkofrekvenčním magnetyckým polem trnsformátoru, tak by ty reproduktory musely mít hodně špatné magnety aby to na ně mělo vliv, takové neznám

Pokud by to bylo unikající párou, tak by jste museli mít v kuchyni jak v prádelně a i tak by to bylo dost nepravděpodobné

To že už nahrají tak jako nové si syn jen vsugeroval...

doplněno 21.05.15 14:33:

figurek:

tazatel nepíše, že by bedýnky byly uzavřeny v mikrovlnce a případná unikající vysokofrkvenční energie ti neodmagnetuje ani střelku kompasu :-D

jmlc:

já tvrdím, že unikající pára z mikrovlnky reproduktorům nic neudělá, to by musely být v prádelně a hodně dlouho.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.