Zesilování sluchátek

Od: Datum: 06.05.15 16:54 odpovědí: 4 změna: 07.05.15 04:25

Ahoj mám sluchátka už 2. rok a když je zesiluju tak ten zvuk skáče z jednoho sluchátka na druhý a musím naladit dobrou vlnu :D celkem je to otravný takže to dělám tak že to zeslabím v programu a zesílím sluchátka na max protože pak to přestane


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.15 17:05
avatar

Prostě máte nekvalitní sluchátka, nekvalitní potenciometr, nebo nekvalitní zesilovač..

A co chcete slyšet?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.05.15 17:17
avatar

Dobrý den, odhaduji to na špatný kontakt pod tím "ladícím čudlíkem" - pokud se tam k němu dostanete, tak ho stříkněte Kontaktolem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 06.05.15 17:25

to že musíte naladit, znamená, že se rozlaďuje přijímač a stereo zvuk přeskakuje mezi sluchátky. Také by to mohl děla t zdroj, jelikož po zeslabení se to ustálí a zesílíte si to jinak...takbych to viděl já,..ale může tobýt i jinak..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 07.05.15 04:25

Tazatel má na mysli "naladěním" nalezením polohy potenciometru, kde je zvuk rovnoměrný v obou sluchátkách - proto uvádí, že sluchátka zesílí naplno, čili téměř vyřadí jejich potenciometr, a reguluje hlasitost na přijímači, zesilovači. Jak radí ben, stříknout kontaktol pod ten "čudlík" - buď otočný, nebo posuvný, aby se kapalina dostala na plochu odporu, pak s tím několikrát zahýbat sem-tam, mělo by to pomoci, pokud jsou tam usazené nečistoty, mastnota, prach - většinou to včak bývá vydřené, odporová vrstva používáním není rovnoměrná a postupná, prostě je to "vypálené". Většinou je to nejvíc poškozené v místě, kde je při poslechu jezdcem pohybováno nejčastěji. Může to však být i uvolněním přítlaku jezdce po odporové ploše ... .

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.