Dvě antény

Od: Datum: 05.05.15 12:29 odpovědí: 3 změna: 05.05.15 21:59

Mám dvě antény se zesilovačem obě bez napájení. Tyto dvě antény chci slučovačem spojit, ale nevím kam umístit napáječ zesilovače. Bude mi stačit jeden nebo budu potřebovat dva, jeden pro každou anténu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 05.05.15 12:38

Jestli tomu dobře rozumím, má každá anténa svůj předzesilovač. Pak je potřeba použít slučovač, který je do obou slučovaných větví průchozí pro napájecí napětí. Napájecí vyhýbku pak vložíte na jekékoliv vhodné místo mezi televizor a slučovač. Teoreticky.

Prakticky to bude trochu složitější, protože nemůžete jen tak nazdařbůh sloučit dvě antény. Musíte vědět, jaké kanály budete z té které antény příjímat a podle toho zvolit slučovač. Například dva kanály z jedné antény plus zbytek bez těchto dvou z druhé antény.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpoved*
Datum: 05.05.15 16:18

Sloučit dvě a více antén (a jaké) bez nějakého měření, není zase tak jednoduchý úkol jak si myslíte. Ještě, když přihlédnu k dnešnímu digitálnímu vysílání. Zavolejte si raději nějakého člověka, co vlastní na tohle potřebné vybavení a znalosti. Ta investice do jeho služby se Vám v nastávajícím čase několikrát vrátí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.15 21:59

Ja som v minulosti pri analogovom vysielaní používal jedno napájanie a zlučoval som dve antény z rôznych vysielačov,no zlučovač mal ten kanál oddelený,aby nedochádzalo k príjmu signálu jednou a následnému vyžiareniu druhou anténou.Zlučoval som v pásme UHF 21.kanál a 49.kanál a na strechu k anténe mi ide jeden koaxial ku zlučovačom a nasledne do zosilovačov na svorkách antény.Obyčajný zlučovač v tom istom pásme sa používa na sústavu antén na ten istý kanál a smer.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.