Jak zjistit jestli je odporové

Od: Datum: 03.05.15 16:11 odpovědí: 4 změna: 05.05.15 00:12

Jak zjistit jestli je odporové čidlo na teplotu funkční?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.15 16:17

Při změně teploty se mění odpor čidla. Hodnoty si musíte zjistit,nejsou u všeho stejné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 03.05.15 17:53

a) Odporové čidlo má své typické vlastnosti, které se nemusí měřit. Při závadě mívá obvykle jediný stav - přerušené.

b) Odporové čidlo je připojené obvykle k nějakému obvodu a další možná závada může být v přívodech - upadlý, utržený, přerušený vodič nebo špatné vodivé spojení čidla se svorkovnicí, s plošným spojem, atd. Pokud je odporové čidlo připojené kabelem, může být závada v kabelu nebo konektoru na kabelu nebo konektoru na desce obvodu. Případně přichází v úvahu i zkrat mezi přívody

c) Kontrola: ohmmetrem změřit odpor odporového čidla, zda nemá nějakou extremní hodnotu, která by znamenala zkrat nebo přerušený stav. Bylo by dobré alespoň zhruba znát předpokládaný odpor odporového čidla, zda je v řádu stovek ohmů až desítek kiloohmů, nebo i více nebo méně. Například platinový odporový teploměr Pt100 mívá typicky při normální teplotě odpor 100 ohmů, některé termistory mohou mít odpor v řádu od stovek ohmů kiloohmů až desítek kiloohmů.

d) Pokud můžete odporové čidlo nějak ohřát nebo ochladit, jeho odpor se musí změnit. Někdy je čidlo nepřístupné a měří se pouze na přívodech k elektronickému obvodu, který odpor vyhodnocuje, takže ho ohřívat nebo chladit není možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 03.05.15 17:55

ono to také nemusí být odporové čidlo... jak víte . že je odporové?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olinlito
Datum: 05.05.15 00:12

Vem nějaký ohmetr (měřáček za 150,-Kč, co ukazuje ohmy) a na čidlo, tedy konce odporového čidla dej hroty nebo krokosvorky měřáčku a čidlo zahřívej z větší vzdálenosti (od plamene) zapalovačem. Hodnoty na měřáčku se zahříváním čidla musí měnit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.