Hudební nahrávku na CD-R přehrávač nenačte

Od: Datum: 02.05.15 13:50 odpovědí: 9 změna: 02.05.15 18:31

Zdravím, mám starší CD přehrávač, který nenačte CD-R, spustí se pouze CD disky. Chtěl bych v tomto přístroji přehrát hudební ukázky z CD-R, ale potřeboval bych poradit, jak je zkopírovat, abych je spustil. Typ souboru na CD-R (který nejde přehrát) má v jednotlivých hudebních ukázkách označení "Stopa zvukového disku CD .cda a je to stejné jako u běžných CD. Domnívám se, že problém může být v samotném disku - CD-R přístroj nenačte. Měl bych si zakoupit CD-R audio a soubory na něj jen zkopírovat? Nebo je potřeba je také převést do jiného formátu. Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzajm
Datum: 02.05.15 14:43

Měl jsem dříve občas také potíže s přehráváním některých těchto nahrávek - souviselo to s rychlostí zápisu - problémy byly s nahrávkami z rychlejších mechanik, pokud to bylo z mechaniky 4-8x šlo to, 16x a víc zlobilo to. Nebo to zkusit přes PC a překonertovat to, nebo při vypalování zvolit nižší rychlost. Starší přehrávač nemusí být už tak citlivý, může být opotřebovaný, nemusí zvládat rychlé nové disky ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.15 15:19
avatar

Můžete zkusit ten disk znovu vypálit.Otázka je jestli se Vám načte do vypalovačky.Pokud ano,tak ho prostě znovu vypalte na značkový disk.Tím,že to spustí pouze CD disky,to myslíte originály?Zkoušel jste ten nehrající disk,co nejde přehrát v přehrávači,přehrát v PC?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin88
Datum: 02.05.15 17:01

Ano, zkusil jsem nehrající disk přehrát v PC a je to bez problému. Ale ten CD přehrávač je staršího data a asi nepřečte CD-R.

Datum: 02.05.15 16:32
a podporuje ten přehrávač formát souboru,
asi MP3?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin88
Datum: 02.05.15 17:02

CD přehrávač je staršího data a MP3 nepodporuje. Ale jak jsem psal, koncovka souborů je .cda a stejná je i v originálních CD.

Od: pepr®
Datum: 02.05.15 17:05
avatar

@nedis111: "Stopa zvukového disku CD .cda" není mp3.

Martin88: Disk "CD-R audio" neexistuje. Jen obecně CD-R. Pak je na uživateli co na disk nahraje. Jestli audio, video nebo jiná data.

Ten starší CD přehrávač nepřehrává jen toto CD-R nebo žádné doma pálené cédéčka? Pokud žádné je možné, že to neumí. Svého času s tím měly problémy audiověže Aiwa.

Jinak obecně soubory .cda by měl stolní přehrávač přehrát. Je-li to CD ovšem nahráno jako Audio CD (Hudební CD).

Pokud jsou na CD-R soubory s příponou .cda nahrané jako data, tak tam vlasně písničky nejsou. Poznáte to jednoduše podle velikosti. Pokud mají soubory na CD jednotnou velikost 44bytů, tak to nejsou písničky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 02.05.15 17:33

Tazatel má asi na mysli CD-R = prázdné disky, které si vypaluje sám, a CD - originálně nahrané disky z obchodu - R= může zapisovat, když R není, nemůže zapisovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martin88
Datum: 02.05.15 18:31

Ano, máte pravdu, velikost souborů je 44bytů. A audiověž je tuším právě Aiwa, ale nejsem si 100% jistý. Pokud tam písničky nejsou (a pouze data), je nějaká možnost převodu do hudebního formátu?

Datum: 02.05.15 17:44
avatar

Asi jediná možnost bude použít nabídku Vypálit jako hudební CD a nezapomenout CD uzavřít. Pak by se disk měl chovat jako klasické audio CD.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.