Vyhození jističe

Od: Datum: 01.05.15 22:11 odpovědí: 5 změna: 02.05.15 14:25

Dobrý den,

Mám problém z jističem. Bydlíme v přistavěným baráku (dům je přistaven k jinému domů). Máme elektrické hodiny na jednom domě(každý má svoje hodiny). A teta, co bydlí ve vedlejším domě si nechala udělat noční proud. 2 týdny byl klid, ale teď když najede ve 3 hodiny odpoledne noční proud, tak asi za 15 minut nám (v našem domě) to vyhodí jističe. Dneska se stalo, že to vyhdilo 30 minut před nočním proudem. co to může být?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.15 22:20
avatar

Jistič má za úkol rozpojit obvod po nějaké (stanovené) době pokud protéká vyšší proud než je ten na který je nastavený a co nejrychleji v případě zkratového proudu. Některé jističe jsou kombinované s proudovým chráničem a ty odpojují obvod i při unikání stanoveného proudu mimo pracovní okruh. Takže to bych bral jako výchozí stav a hledal příčinu. Druhý tarif v protějším domě bych nepodezíral. Závada jističe vyloučená není, ale častá taky ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 01.05.15 23:38

Ty vaše hodiny jsou samostatné nebo podružné? V té otázce je celkem dost náhod. Jakou činnost děláte kolem doby vypnutí jističe, jak je starý /může být vyhřátý/, kolik má ampér, co je na něm všechno připojeno? Je vaše přístavba na 100% elektricky oddělena od prvního domu? Možná povolená svorka někde v obvodu, příjdete domů a něco někde zapnete, pak zahraje jistič. V podstatě, tetina II. sazba s váma nemá mít nic společného, mimo uzemění a PEN /zelenožlutý/. Ta sazba je ovládána dálkově a nebo má přepínací hodiny v rozvaděči? Máte nějaké společné prostory? Na dálku u tohoto druhu poruch fakt nejde radit, jen dumat. Vyměnit jistič, měřit proudy, podotahovat spoje, jediné co se dá takhle řešit. Tyto poruchy jsou už "vyšší dívčí".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 23:17
avatar
Bud pretezujes elektricky obvod toho jistice , nebo je vyhraty jistic.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 23:22

Máte 2x hodiny i 2x jističe(každý objekt svoje)?Jestli jo a vy noční proud nemáte tak tam problém nebude.Ale jestli máte společné jističe a teta čeká na nižší tarif a má v jednom okruhu zapojený třeba bojler,pračku,myčku ...tak to jistič nemusí snést.Od čeho vám jistič(e) padá?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 02.05.15 14:25

"Noční proud" je stále ten samý proud, akorát jde přes elektroměr s jinou tarifikací. Nové digitální elektroměry už mají nastavování tohoto času ovládané dálkově, takže skutečná doba přepnutí se může lišit od oficiálního času - proto třeba těch 30 min. dříve. Vaše vypadávání může způsobovat proudový náraz při zapnutí většího odběru spotřebičů u tety. Teta asi pro jistotu, že už "jede" na levnější proud, zapíníná nebo má nastaveny spotřebiče o těch cca 15 min. později. Ve chvíli zapnutí velkého odběru současně může dojít na vaší větvi k mžikovému poklesu napětí, v tu chvíli se zvětší proudový odběr, a jističe vypadnou. Můžete to vyzkoušet tak, že v době kdy dochází u tety na přepnutí na noční proud, nebudete mít zapnutý žádný váš spotřebič . jističe by neměly vypadnout. Ale to se spíš obraťte na váš rozvodný podnik.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.