Anténní síto pro DVB-T příjem

Od: Datum: 01.05.15 14:26 odpovědí: 12 změna: 03.05.15 18:01

Našel jsem na půdě staré polské síto a zkouším na něj chytit vysílač Javořici.

Zaráží mě však jedna věc, že se mi podařilo chytit jen jeden kanál a to 33. Ostatní ne.

Je to vůbec možné, když kanál 30 a 35 vysílají se stejným výkonem? Proč je nenaladím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 01.05.15 14:34

tak když nevíme odku jste, tak to se nedá nic dělat..ani radit

Ohodnoceno: 0x

Od: edik
Datum: 01.05.15 14:43

Radíte lidem jen z určitého okolí? Či co? :)

Datum: 01.05.15 14:47

ne , tak si najděte co můžete chytit: http://www.mapavysilacu.cz/mapdistance.html

má to zesilovač nebo nemá, toje dost zásdní informace

Od: edik
Datum: 01.05.15 14:51

Zesilovač to má.

Mě spíš zajímá že jeden kanál naladím podle STB v docela slušný kvalitě

a ostatní dva vůbec.Vzdálenost od vysílače cca. 40km

Datum: 01.05.15 14:56

tak bych zesilovač buď zkusil vypojit, nebo zjistil jestli je vůbec napájenej..na interaktivní mapě si můžete najít možnosti..

Datum: 01.05.15 21:55
Podívejte se do menu STB, jestli je v něm možnost zapnutí napájení pro zesilovač. Druhý problém může být napětí. Některé STB poskytují jen 5V. A to může být pro zesilovač málo. Sice běží, ale má malý zisk. Zesilovač v sítu potřebuje 12V.

Datum: 03.05.15 18:01

Zesilovač to má.

Mě spíš zajímá že jeden kanál naladím podle STB v docela slušný kvalitě

a ostatní dva vůbec.Vzdálenost od vysílače cca. 40km

Ono se to má asi takto: nenaladit program u digitálu neznamená, že jej anténa nepřijala, nebo že není u vás v dosahu.
Protože je to jinak jak u analogu...tady vadí jak slabý tak také silný signál. V obou případech se to může jevit stejně, tedy jako neexistující kanál nebo přesněji multiplex. To je dáno rozhodovací úrovní přijímač. Slabý signál nevyhodnotí protože je slabý a silným se zahltí tak, že rovněž nepozná co vzhodnotit...takže asi takto.

¨Proto jsem radil nějdříve zesilovač vypojit a odzkoušet jen s holým sítem.

Od: host
Datum: 02.05.15 19:59

Javořice má signál silný jako ... no velmi silný, výška nad 800 m n.m. je také dobrá (viz http://www.digitalnitelevize.…ta-152022-491317-jihlava.html ), 40 km od vás k vysílači není zas tak moc.

To musíte chytat i bez zesilovače. Pozor, anténa není všechno - velké ztráty (útlum) mohou být v kabelu. Předně asi máte v krabičce u antény symetrizační člen z impedance ze 300 ohmů na 75 ohmů a dál zřejmě signál vedete jako většina lidí u nás koaxiálním kabelem 75 ohmů, který má také svou životnost, která se ve venkovním prostředí, tedy hlavně v místech, kde na kabel svítí sluníčko, rychle zkracuje. Podívejte se na čistotu svorek v krabici antény, jestli nejsou zkorodované, stačilo by je očistit, aby spoj mezi svorkami a kabelem byl vodivý.

Zkuste si půjčit nějaký malý přenosný televizor, dát ho blíž k anténě, stačí kousek kabelu. Předpokládám, že směr antény máte dobře.

Zeptejte se sousedů, jak oni chytají všechny tři vaše kanály 35, 30, 33.

Datum: 02.05.15 20:30

A mate anténu správne polarizovanú? Tie sieťované antény by mali prijímať horizontálny signál na stojato a vertikálny na ležato,ďalej kvoli cene materiálu aj tá stena je strašne riedka,praktický by mala mať oka asi 35mm na 50mm,tak prislabšom signále sa nemusí dať naladiť a môže byť vadný zosilovač a napajanie,hoci pri tak silnom vysielači by nemal byť potrebný zosilovač ak je priamy výhľad na vysielač.

Datum: 02.05.15 20:37

Všechny vysilače jsou jedním směrem

Od: standa222
Datum: 02.05.15 20:58

Na polskou anténu se zabudovaným zesilovačem a napájením přes koax od TV chytnete v pohodě všechny dostupné kanály.

Od: honzajm
Datum: 03.05.15 17:45

Jde i o umístění antény, citlivost TV a další. U antény stačí popojít s ní třeba 2 metry stranou, dát ji níž nebo výš, a kvalita signálu se mění. Měl jsem (v Praze, jih) pokojovou anténu na Cukrák, asi 20 km, a příjem hrozný, přitom za oknem směrem k vysílači, ale chytal jsem perfektně Ještěd, v opačném směru, navíc v cestě přes náš panelák, sídliště ... . Chci tím říci, že ani ten 33. kanál nemusíte chytat z vysílače, o kterém píšete. Nepíšete ani zda je to jenom síto, nebo má zesilovač - "staré síto" - čili z doby, kdy se vysílalo analogově, pak by mohla být překážka i zde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.