Lustr - dva obvody, jedno uzemnění

Od: Datum: 28.04.15 16:03 odpovědí: 2 změna: 02.05.15 14:58

Zdravím,

chci se zeptat. Chci přidělat na strop lustr, ten má dvě ramena a na každém dvě žárovky. Mám dva vypínače a ze stropu tedy i dva kabely. V lustru byla "čokoláda" se třemi vstupy, ta byla nasazená na takovém čepu, který uzemňuje lustr, do dalších dvou vedly 4 drátky fáze a 4 drátky nulák. Připojení jednoho kabelu ze stropu je tedy jasný.

Chtěl bych ale to, aby každý vypínáč ovládal právě dvě žárovky (tedy jedno rameno). Oddělil jsem příslušné dva a dva drátky fází a nuláků a čokoládu dal s 5 svorkami.

Otázka zní, mohu oba dráty s uzemněním obou obvodů připojit do jedné svorky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.15 16:15
avatar

na danou otázku - ano, oba zemnící vodiče lze propojit do jedné svorky (pokud elektriku nedělalo prase a jeden vodič není přeznačen a použit pro fázi) což si ovšem lze jednoduše vyzkoušet zkoušečkou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 02.05.15 14:58

Předpokládám, že ze stropu vám vedou 3 dráty - fáze 1. vypínač, fáze 2.vypínač, a nula/zem. Takže stačí původní "čokoláda" - v jedné svorce kostra, nula/zem, 4 dráty nul od objímek, druhá svorka fáze od 1.a 2. objímky, třetí svorka fáze od 3.a 4. objímky. Záleží na vás, za jedno rameno a druhé rameno lustru, nebo po jedné žárovce v každém rameni. Pokud by vám však, jak píšete, vedly ze stropu jen dva dráty, tak toho moc rozdělovat nemůžete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.