RS232 kabel

Od: Datum: 10.12.12 14:41 odpovědí: 11 změna: 10.12.12 19:19

S čím se propojuje RS232 kabel u příjmače ARGUS VIP2 a jakou má funkci?Dá se běžně koupit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 10.12.12 14:43

dá se běžně koupit a slouží k nahrání nového firmware, propojí se s PC, ale v dnešní době nejsou běžně PC tímto rozhraním standardně vybaveny.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 10.12.12 14:47

RS232 je (COM) port pro seriovou datovou komunikaci (dneska se běžně nahrazuje USB), kabel se určitě koupit dá (ale je otázkou, jaký potřebuješ - zapojení kabelu je víc - podle toho, co má být na druhé straně).

A s čím se propojuje? - to je snad v manuálu, ne?

Od: pifl*
Datum: 10.12.12 15:00

Mám jen slovenský manuál a ten je příliš všeobecný a nepřesný.

doplněno 10.12.12 15:05:

Mám jen slovenský manuál a ten je příliš všeobecný a nesrozumitelný.

Datum: 10.12.12 15:12

Pokud to v manuálu není, pak zkus zapátrat třeba u prodejce - ale pokud má pravdu Bmbx (že slouží k upgade firmware), pak jej nepotřebuješ - FW půjde nahrát velmi pravděpodobně i přes LAN, určitě přes USB...

Datum: 10.12.12 15:20

Jsem laik,možná pokročilý začátečník.Co je to LAN?

Datum: 10.12.12 15:24

LocalAreaNetwork - taková ta skoročtvercová zdířka s osmi drátky - tím lze připojit k počítači (nebo počítačové síti)...

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 10.12.12 15:57

Kdyz tak tady ctu vsechny ty tvoje dotazy ohledne Argus Vip2, tak se divim, proc jsi si vubec tento prijimac koupil, kdyz jeho ovladani je zjevne nad tvoje schopnosti.

Z toho,co jsem o tom tak cetl, tak je to spise pristroj pro pokrocile uzivatele. Ty se placas v uplnych zakladech. Mel jsi si koupit neco beznejsiho, co ma mene funkci. *zed*

Datum: 10.12.12 16:07

Neměl jsem tušení,že budu muset být odborník na sat.techniku.

Od: luke237
Datum: 10.12.12 16:19
Uz jsi tady mel asi 6 dotazu o tomto pristroji a ani jeden se jeste netykal satelitni techniky (satelitniho prijmu), jestli si pamatuji spravne. Proc jsi si nekoupil uplne normalni satelitni prijimac? Stoji to par korun, jenom se to zapne a vypne. Nic se na tom neda skazit. *ee*

Datum: 10.12.12 16:36

Ten přístroj mi poradil jeden známý a jak jsem už psal neměl jsem tušení co to obnáší.

doplněno 10.12.12 16:42:

Jen tak mimochodem,každý šofér nemusí být automechanikem.

Od: technoman*
Datum: 10.12.12 19:19

RS232 je normální běžný sériový komunikační port jaký je na (skoro) každým počítači. Pro propojení PC s přijímačem se používá tzv. křížený kabel, nazývaný taky laplink nebo nullmodem. Ten se dá běžně koupit. nebo i vyrobit. Kabel musí být s překříženými žilami, teda ne přímý (propojovací), potom by komunikace nefungovala!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.