PIR čidlo relé problém

Od: Datum: 27.04.15 08:09 odpovědí: 7 změna: 29.04.15 11:50

Zdravím, nainstaloval jsem toto čidlo (takhle nějak vypadá, jen pro ilustraci):

http://www.hadex.cz/img/zbozi/t364.jpg

Spolehlivě spíná, ale občas nevypne. Musím před ním různě mávat rukama, nebo znovu projít, a pak teprva vypne. Nastavený interval je hodně krátký (asi 10 vt.) jen na projití po schodech.

Nemáte s tím někdo zkušenosti, jestli by mu (před jeho výměnou samozřejmě) nešlo ještě nějak domluvit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 27.04.15 09:03

Vyzkoušej místo mávání rukama do něj ťuknout, pokud má klasické relé, tak v poslední době se většina používaných relé lepí. I když to v tomto případě naní zrovna pravděpodobné, že by to bylo lepením relé když odepne při mávání rukama, ale za pokus to stojí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.04.15 09:10

No já vlastně do něj lehce bouch, je docela přístupné. Taky si myslím, že lepí to pitomé relé. Zasr.ný čínský šmejdi.

Datum: 27.04.15 09:37

No na čínský šmejd bych zase tak nenadával, dělá to hodně výrobků od renomovaných firem, i když ty relátka budou vesměs stejně s Číny, ale co dnes od nich není :-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.04.15 23:25

Ilustrace je krásná, ale přesné označení by bodlo. Stelný výrobek od různých výrobců používá i jiný druh materiálu. V Číně se sice vyrábí hodně věcí, ale některé se jen kompletují. To znamená, že hlavní součást se vyrání někde jinde. Takže pokud napíšeš výrobce, tak se pozná, zda jde o výrobu nebo kompletaci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.04.15 10:38

Je to nějaká "nounejm" srágora. Takže asi výroba. Od jakého výrobce to vzít, aby nelepilo?

Datum: 29.04.15 11:22

junkers:

těžko radit, já mám celkem kvalitní bezdrátový programovatelný termostat a relé se tam lepilo, tak jsem jej 2x vyměníl za jiné a až třetí pokus byl úspěšný. Ono je fakt snad lepší, než se snažit něco vybrat, doladit si to doma sám. Místo relé je ideální použít SSR to se lepit nebude :-D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.04.15 11:50

Ok. zkusím vyhledat něco, kde spíná polovodič. Jestli někdo víte, hoďte odkaz, cena až tak nerozhoduje. Když to nebude přes litr ... :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.