Nejde nabijet tablet

Od: Datum: 14.04.15 08:09 odpovědí: 9 změna: 14.04.15 13:31

zdravim nema nekdo zkusenost ci radu k tabletu Prestigio MultiPad PM5580c duo vcera jsem zjistil ze nejde nabijet pres dodanou nabijecku ale nabijeni jde aspon pres usb coz mi ale nevyhovuje potrebuju port usb volny abych mohl pracovat i pri dobijeni jak zjistim kde je chyba zda v tabletu nebo nabijecce neni problem koupit novou nabijecku ale abych ji nekupuval zbytecne jestli bude zavada jinde diky za rady

doplněno 14.04.15 10:39:

huraaa vyreseno nevim jak nevim proc ale na vydlicich do zasuvky zkorodovany kontakt no ale diky vsem za cas a rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.15 08:16

pokud jsem našel správně, lze stejný kabel použít pro nabíječku i pro USB nabíjení resp jde to tabletu do stejné "díry". pokud tomu tak je, pak lze jednoznačně říci, že je špatná pouze nabíječka.

Pokud by se pro nabíjení z USB používal mini USB port na tabletu a pro nabíječku nějaký jack v tabletu nešlo by to tak snadno říci (zda není špatný konektor v tabletu apd) a muselo by se to vyzkoušet jinou nabíječkou.

doplněno 14.04.15 09:15:

USB portů je většinou dost, ale jejich nevýhoda spočívá v nabíjení pouze 0,5A, nabíječky mají 1-2A a jsou tedy až 4x rychlejší a hlavně nemusí být zapnutý pc jen kvůli nabíjení ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.15 09:36

jak pisete nemohu nabijet pres jack jen pres usb a ten je jen jeden

Datum: 14.04.15 09:43

takže je to oddělené. Nezbývá než vyzkoušet jinou nabíječku nebo proveřit současnou nabíječku u někoho, kdo má tablet na stejný jack. Pokud by byla nabíječka v pořádku pak opačně vyzkoušet jinou nabíječku, zda není špatný konektor v tabletu. Ony ty nabíječky budou ve spoustě případů kompatibilní a snad nebude problém v okolí sehnat někoho s tabletem. :)

Ještě bych zkusil dát na nabíječku vypnutý tablet, nevím jestli je možné SW vyřadit nabíjení z provozu, že by to dělala nějaká "blbá" aplikace...

Od: ben®
Datum: 14.04.15 09:11

Dobrý den, nepíšete přesně proč by to nešlo nabíjet s dodanou nabíječkou. Ale, můžete jít i cestou rozšíření USB portů (což se může hodit vždy) a koupit si k PC (a pro nabíjení tabletu) HUB. Např. k výběru viz odkaz. Zdravím!

https://www.alza.cz/radice/us….htm#f&cst=0&pg=1&pn=1&sc=420

doplněno 14.04.15 09:17:

No, ale tazatel píše, že při nabíjení tabletu (zřejmě) už nemá žádný jiný port USB volný. Takto by to už neřešil a portů USB bude více.

doplněno 14.04.15 10:09:

Tak, kolega píše, že nabíjení přes HUB nefunguje. To se omlouvám. Používám HUB dlouho, protože u NTB mám jen dva USB porty (a v jednom trvale myš), ale jestli jsem zkoušel něco nabíjet si nevzpomínám. Vyzkouším to někdy. Ovšem, ten HUB se Vám hodit může. Jinak jsem měl podobný problém u jiného zařízení a zjistil jsem, že nabíjení dosáhnu pootočením toho konektoru - není tam dobrý kontakt a jde to jen v jisté poloze. Zkuste si to.

doplněno 14.04.15 11:10:

No, tak sláva, že je to vyřešeno. Jo, špatný kontakt - ale, jinde, než jsem ho očekával .

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 14.04.15 09:37

ben:

Používat USB HUB a zároveň nabijet NELZE!

doplněno 14.04.15 10:26:

Telefon, nebo tablet který má nabíjení přes USB, má u toho USB dva režimy, buď jde napájení dovnitř - nabijí se, nebo ven a napájí se peiferie, čili už připojením HUBu se nabíjení znemožní, neboť HUB je napájen z USB. Já to obcházím malým dokem k mobilu, ten se zapoji do USB a na sobě má pak USB do kterého lze zapojit cokoliv (i HUB) a druhé USB kterým se nabíjí.

Datum: 14.04.15 09:38

no nejde znamena ze strcin nabijecju -jack do tabletu a zadna odezva jen pres usb nabijeni jde

Datum: 14.04.15 09:40

nechci a nepotrebuju nabijet tablet pres PC ale normalne pres sit kdyz jsem mimo domov

Datum: 14.04.15 10:26

Být Vámi zkusím nejbližší servis tabletů nebo ukecat prodavače v elektru. Nepředpokládám, že Prestigio bude mít pro každý model jinou nabíječku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.