Digitální nahrávání z TV nebo ze STB

Od: Datum: 13.04.15 19:06 odpovědí: 4 změna: 14.04.15 22:01

Prosím poraďte. Mám S-VHS video, na které když jsem dřív něco nahrál, tak to obvykle mělo slušnou úroveň. Půjčil jsem si kombo Panasonic (DVD a VHS nemá ale digit tuner má jen analog) kde když se pokouším digitalizovat své staré pásky, je to bída. I v nejlepší kvalitě. (zde prosím vím, že z domácího VHS neudělám HD a nevylepším) Když chci nahrát něco z TV vidím další problém. Potřebuji další STB (moje TV Samsung 5300 to přímo neumí) a ten STB musí mít možnost nahrávání. ALE jak zde čtu.STB nahrává v nějakém file systému možná TinyUDF či co a pod Linuxem. Tedy jak pak uložit někam na HD pod Windows.? Pak tedy přepsat na nějakou část disku na velkém kompu s tímto systémem pod Linuxem pak konvertovat z tohoto disku pomocí dalšího SW aby to šlo pod WXP třeba. Jak bylo nahrávání na VHS jednoduché. Co si tedy mám koupit a na jakou vyšší dívčí se přihlásit. Už mi sračkovatí mozkové závity a moc se toho učit nechci. Zmotal jsem víc problémů, ale nestačí mi jako ukrá.t někde film v MKV a pak si ho pustit. Chci si nahrá slušně třeba v HD nějaký pořad. Moc děkuji za vaši trpělivost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.04.15 19:23
avatar

Dobrý den, ano, Váš dotaz je poněkud nepřehledný, tak snad jen k jeho části. Mám STB Sigmatek s možností nahrávání na vložený HDD. Ten se tam musí naformátovat na TinyUDF a tento filesystém potom nevidí OS Windows a ani OS Linux (vyzkoušeno). Výrobce k tomu dodává (dodával) malý prográmek, který byl jen pro OS WIN-XP a po vyjmutí HDD ze STB a jeho připojení do PC se tímto prográmkem HDD načetl a byl viditelný v Tento počítač. Soubory videa se mohly překopírovat na HDD v PC, tam i přehrávat (formát TS) nebo překonvertovat na jiný formát. V případě Vašeho zájmu Vám mohu tuto utilitku poskytnout. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rv
Datum: 13.04.15 20:09

Na rozdíl od TV, tak STB obvykle nahrává nekódovaně a pokud používá zápis na externí HDD, tak obvykle v normálním formátu a nekódovaně, takže stačí HDD odpojit, připojit k PC a se soubory normálně pracovat. Před nákupem stačí ověřit, jestli se tak uvažovaný STB chová. Ještě snazší je, pokud si pořídíte za dvě stovky USB tuner do PC, kde kódování není vůbec a kompatibilita nahrávek je zaručena (maximálně nebudete používat software, který dostanete s USB tunerem, ale použijete nějaký normální - i mezi volně dostupnými programy jsou kvalitní).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stan33
Datum: 13.04.15 21:10
Hdd dvd rekordéry Panasonic(aspoň moje) mají funkci přímo pro archivaci videokazet-tak zkusit pohledat. Jinak já nahrávám na hdd rekordér Panasonic-tj modernější náhrada videa, akorát modely co nahrávají hd u nás nejsou-mají dvbt2, u nás jdou asi pořád koupit jen mpeg2 modely.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.04.15 22:01

Zatím děkuji všem. Je pravda, že hlavně člověk nesmí být líný a nebát něco si vyhledat na Netu sám. Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.