Teslův transformátor

Od: Datum: 12.04.15 23:21 odpovědí: 8 změna: 15.04.15 19:11

Zdravím, mám poměrně krátkou otázečku. Proč se do teslových transformátorů nedává jádro (resp. vzduchové)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: majco
Datum: 14.04.15 18:59
Neviem co konkret e mas na mysli ale jadro nepouzil zrejme preto lebo chcel vytvorit eletricky vyboj ktory by prenasal vzduchom vo vysokej frekvencii..keby pouzil jadro tak by mu nevznikalo v jadre iskrisko ale magneticke pole..aspon podla mna
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.15 23:05

O jiskřišti nemluvím, to bývá někde mimo. Jde mi hlavně o myšlenku materiálu jádra toho transformátoru. Vzduch má mnohem menší permeabilitu.

Od: bmbx®
Datum: 14.04.15 23:32

Myslím, že jde o to, že Teslovo trafo má samo rezonovat na vysokém kmitočtu což by s jádrem těžko šlo...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.04.15 07:20

To mě nenapadlo, ale dává to smysl. Asi je to to, co jsem chtěl slyšet. :)

Datum: 15.04.15 12:21

Ak si otvoríte túto stránku v chrome,tak budete mať aj preklad a tam je popis princípu činnosti Teslových patentov. http://www.teslauniverse.com/…13581edf4b9f1f491c57bdfe5b42;

Datum: 15.04.15 15:12

Ano, Nikola Tesla byl jeden z nejgeniálnějších vynálezců a vůbec se mu nevěnuje pozornost, kterou by si zasloužil, bez něj by se možná vůbec nevědělo o Edisonovi, Marconim, Rëntgenovi... a bůhví ještě o kom. Všichni vycházeli z jeho objevů.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.04.15 18:46

Len škoda pre svet,že všetky jeho poznamky po smrti zhabala FBI a stali sa štatným tajomstvom bohatej lobby.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.04.15 19:11

Ano to je velká škoda, asi něco si vzal i do hrobu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.