Voda v myčce

Od: Datum: 12.04.15 23:13 odpovědí: 6 změna: 02.05.15 15:22

Dobrý den máme novou svoji první myčku Bosch vestavěnou a protože nemám zatím bočnístěnu u linky visím boční stranu myčky a tam mi zůstává v zásobníku voda. Má to tak být? Poraďte prosím. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.15 23:31
avatar

Šlo by to přeložit do češtiny?

Moc to totiž nedává smysl - dobře, není boční stěna u linky, takže pracovka leží na myčce. To by sice nemělo být, ale pokud je myčka vyvážená do vodorovna, nemělo by to zapříčinit neodčerpání vody. Další otázka je, čemu říkáte zásobník? Normálně je voda jen pod sítkem u filtrů a v prostoru na sůl, takže když ji dosypáváte, vytláčíte tím ven vodu. Nemyslím ven z myčky ! Jen do prostoru filtrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luki1953
Datum: 12.04.15 23:35

Boční stěnu linky ve které je myčka vestavěná nám budou teprve dodávat linka se upravuje. Z boku myčky jsou plasty, kterými vidím, že není vypuštěná voda i když je nádobí umyté a suché.

Datum: 13.04.15 20:14
avatar

Aha - tak teď už to dává smysl. Boschky stejně jako Siemensky (některé typy) mají skutečně zásobník, kde si ,,schovávají´´ vodu z posledního oplachu (tedy prakticky čistou) a tu pak použijí na první oplach špinavého nádobí. Proto je pochopitelné, že tuto vodu myčka nevypustí do kanálu i když domyje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luki1953
Datum: 13.04.15 21:49

Děkuji za odpověď už jsem klidnější.*hej*

Datum: 13.04.15 07:56

Neřeš to, co se děje v útrobách myčky.

Tebe zajímá jestli je nádobí umyté a to ti stačí.

V myčce je soustava různých potrubí a komorových výměníků tepla. Do této části se voda vždycky napustí a až převezme nějaké teplo z pláště myčky, tak se napustí do prostoru pro mytí nádobí. Možná že se tato voda předehřívái odpadní vodou, která se z myčky vypouští. Jinak jsou tyto výměníky prázdné. Krom toho je v nich čistá voda, takže není poznat jestli je tam napuštěná voda nebo ne.

Na vypouštěcím okruhu myčky může zůstávat malé množství vody, které se do myčky vrátí po vypnutí čerpadla z vypouštěcí hadice.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajm
Datum: 02.05.15 15:22

Ta voda tam zůstává úmyslně (je to popsáno i v návodu). Nevím velikost vaší myčky, máme úzkou, a píší spotřeba 9/13 litrů vody. Voda po umytí nádobí je z oplachu, tedy téměř čistá, takže se použije několikrát. Je tam čidlo, kontrolující její čistotu, pokud to vyhodnotí na výměnu této vody, tak ji při posledním mytí vypustí a použije čistou, která tam zase chvíli zůstává. Pokud si to ještě pamatuji, píší, že se tento objem vody obměňuje asi po 3-4 mytí. Proto i ta rozdílná spotřeba - běžně 9 litrů, při výměně této vody 13 litrů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.