Sluneční clona Canon

Od: Datum: 01.04.15 18:17 odpovědí: 9 změna: 01.04.15 21:03

Dobrý den, koupil jsem si sluneční clonu Canon EW-63c. Pokud ji nasadím na objektiv dle červených značek, tak nápis Canon na ní a typove značení je přesně zespodu, což mi přijde proti srsti. Je to sice puntikářtsví, ale když ji otočím o 180 st., mám nápis pěkně nahoře stejně jako na objektivu a tělu. Pasuje to bez potíží, prostě zrcadlově nahoru.

Nebude to nějaký problém - např tím vykrojením na cloně? Děkuji FK

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 01.04.15 18:24

Panebože a proč by měl být problém? :-D :-D :-D

Sluneční clona otočená o 180º vypadá úplně stejně, včetně toho vykrojení.

Ohodnoceno: 2x

Od: kloudaf
Datum: 01.04.15 18:26

Vždyť píšu, puntičkaření ...

Proč ovšem výrobce má značky tak, aby to po montáži vypadalo jak od sv...

Od: bmbx®
Datum: 01.04.15 19:03

Puntičkář by si všiml, že clona o 180 stupňů otočená je úplně stejná *smich*

A na to nemusí být člověk puntičkář aby věděl, že vykrojení sluneční clony je takové, aby clona nezasahovala do obdélníkového záběru fotoaparátu, takže pokud se otočí o 180° je to pořád stejné, problem by nastal při otočení o 90°

A nepište obecně "výrobce", pište konkrétně Canon, já mam na všech svých objektivech značky správně :-D

Ohodnoceno: 0x

Od: jofa®
Datum: 01.04.15 19:59

Tak tazateli jde o to, že lze clonu otočit o 180°, kdy nápis Canon není efektně nahoře. To lze takto přetočit i u Sony, Sigmy, Samyang, kdy se dostane nápis dolů.

doplněno 01.04.15 20:03:

Co jsem jmenoval značky tak je pravda, že když se dbá na značky nasunutí, tak nápis je nahoře. Jestli se u Canonu dostane dolů, tak to není "normální".

doplněno 01.04.15 20:23:

Tak s tím aprílem mně to nedošlo, ale možné je všechno od výrobců.

Datum: 01.04.15 20:19
To je taková otázka...že jsem se musel podívat na její řešení do kalendáře..
Je to jasné, je apríl a tazatel si dělá legraci, nebo už je pod vlivem něčeho kvalitního.
A kdyby si koupil clonu na středoformát 6x6 to by ho mohlo úplně rozhodit na příštího půl roku.

Od: kloudaf
Datum: 01.04.15 20:46

Tak o srandu mi fakt nejde! *bzum*

Nepřijde mi normální aby renomovaný výrobce to natiskl naopak - clona je originál. Proto se ptám, zda lze otočit bez vlivu na funkčnost. To jak kdyby Škoda dělala znak na přední masku s držáky tak,a by po nalepení tam byl vzhůru nohama *plac*

Datum: 01.04.15 20:54
Když se trošku..trošičku zamyslíte nad tvarem sluneční clony, proč a nač je vykrojená tak jak je, tak Vám to přece musí být jasné a neříkejte že ne..

Od: jofa®
Datum: 01.04.15 20:55

Tak bez vlivu na funkčnost to otočit lze. Že máte firmu Canon po nasunutí na objekttiv dole, je jen jaksi estetická záležitost.

doplněno 01.04.15 21:00:

To srovnání se znakem Škoda není stejné. Tady nic vzuru nohama není. Je sptávně ale pro čtení ze spodu.

Datum: 01.04.15 21:03
Když si vezmu, pro jaký objektiv je tato clona určena, tak být výrobcem, schovám ten nápis také raději dospod abych to moc nezdůrazňoval
doplněno 01.04.15 21:08: P.S. a vzhledem k tomu, že na objektivu je nápis Canon nahoře.., tak pokud by sluneční clona byla po vůli tazatele, byl by na této sestavě nápis Canon 2x za sebou v odstupu 2cm.., což mi esteticky nepřijde hezké..
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.