Porucha lednice

Od: Datum: 31.03.15 19:31 odpovědí: 6 změna: 07.04.15 19:04

dobry den mam dotaz mam lednici samsung digi cca 1rok nebyla v provozu nyni jsem ji zapnul nastavil teplotu v lednici a v mrazaku mrazak chledi pouze do minus 9 lednice vubec kompresor par minut vrci pote nic nemate radu dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.15 19:48
avatar

Jak dlouho je zapnuta? Ma tedy dva kompresory?

Lednice vrci, pak cvakne a nic se dale nedeje? Kompresor je horky?

doplněno 31.03.15 19:56:

No nic, tak pokud je lednice pustena dele nez pul dne, neplati tedy zapnuti ochrany kompresoru zduvodu zapnuti a vypnuti lednice v kratkem castovem horizontu. Problem tedy muze zpusobovat. Za 1. vadna elektronika, za 2. vadné rozběhové relé na kompresoru, za 3. vadný kompresor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: badgateway*
Datum: 07.04.15 18:27

Otočte lednici vzhuru nohama a nechte jí minimálně hodinu potom otočte zpět a vyzkoušejte ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tombrava
Datum: 07.04.15 18:37

varuji tazatele! nemáme tady věštěckou kouli a dokud nedá označení modelu (=uvidíme konstrukční provedení a typ chladiva), můžou se mu tady objevit podobné nesmysly (pokud jde o moderní lednici a ne starý model) jako "otočte lednici dnem vzhůru a pak ji otočte zpět a vyzkoušejte", to se právě u moderních lednic NESMÍ dělat a všade píšou, že při jen nahnutí z důvodu stěhování se musí lednice před uvedením do provozu hoťku nechat stojmo v klidu ,aby se rozptýlené chladivo s olejem vrátilo do kompresoru a netočil naprázdno>>>hrozí zadření)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: badgateway*
Datum: 07.04.15 18:52

Olej je ridky a steče během minuty ani ne a nachazí se pouze v kompresoru a právě o to chladivo jde ;) odlehčít pístu motoru když bude chladivo nahoře (mrazak,lednice) motor bude mít odlehčený start a nemusí vypínat tepelnou pojistkou v rozběhu u kompresoru vážený pane :))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: badgateway*
Datum: 07.04.15 18:54

a ještě něco - konstrukce kompresorů se pokud je mi známo od te doby nezměnila možná tak tvarem :)) (pokud jste měl nový aj starý kompresor otevřený jistě mi dáte za pravdu ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: badgateway*
Datum: 07.04.15 19:04

Ještě dodám že rozběhová cívka (pokud není integrovaná či je motor navinutý tak že jí nepotřebuje ) odebírá dost proudu který prochází přez pojistku Mechanickou která se odběrem zahřívá pokud je motor seklý zadřený či jakkoliv poškozený tak pojistka odpojí přívod proudu ... to znamená že pokud lednice stála dlouho je veškeré chladivo nahromaděné dole u motoru pokud se zapne tak je velky odběr jelikož píst kompresoru je silně zatížený proto se lednice otačí vzhůru nohama aby chladivo nateklo k vrchu lednice a tolik nezatěžovalo motor + pokud chladivo stéká dolu rovnoměrně se rozleje po celé chladící soustavě tzn. že bude chladit rovnoměrně ne například pulka lednice / mrazáku ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.