Osciloskop nezobrazí čáru

Od: Datum: 23.11.12 19:33 odpovědí: 12 změna: 25.11.12 11:16

Ahoj,
získal jsem ruský osciloskop C1-94/S1-94 (SAGA) (děkuji, bmbx ). Problém je v tom, že přístroj po zapnutí nezobrazí rovnou čáru, ale nějaké pitomosti:

Foto1137.jpg

Myslíte, že je pro začátečníka reálné to nějak opravit? Slyšel jsem, že u ruských přístrojů jsou často vadné kondenzátory - mám se pokusit je vyměnit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 23.11.12 19:54

Trošku mimo téma, omlouvám se, ale nemohu si to odpustit...*hi*

Z poradny se stává "dárcovna" ruských osciloskopů... *smich*

PRAIVO, zeptej se FATALWIRa na jeho zkušenosti s tímto osciloskopem, možná poradí s problémem, minimálně jeden exemplář vlastní a neptej se od koho... ;)*smich*

Od: fino97*
Datum: 23.11.12 20:00

On tu nekdo rozdava osciloskopy?jeden by se mi hodil...*smich*

doplněno 23.11.12 20:03:

A omlouvam se za offtopicnost...ale toto se se mi nejevi jako kondik...

Od: bmbx®
Datum: 23.11.12 20:55

Ten osciloskop před odesláním fungoval, ale je fakt, že ruské kondíky, hlavně jeden typ, má tendenci vysychat. Já to vidím spíš na odpojenou časovku.

Zkontroluj si vzádu ten "banánek"

Datum: 23.11.12 21:10

Banánek konkakt má, ale mám pocit, že jsem našel vadný tranzistor (T5). Následující výsledky měření diodovým testem, pokud se nepletu, neodpovídají "zdravému" tranzistoru:

C B E U
+ - 1,75
- + 0,73
+ - 1,38
- + 1,12
- + 1,26
Navíc tam něco poměrně dost vrčí, hlasitost je přímo úměrná nastavenému jasu obrazovky. To "něco" zní z horní části té velké desky, kterou se mi ale nedaří vyndat.

doplněno 23.11.12 21:15:

Časová základna to nebude, ta reaguje.

Dotaz jsem položil i na Bastlírně, sleduji oboje.

Datum: 24.11.12 13:59

Tak jsem mu napsal, uvidím, jestli odpoví.

Datum: 24.11.12 16:35

No, po pravdě, on kondenzátor (elektrolytický) je káme úrazu ve většině zařízení:) hlavně jejich ESR časem začne dělat problémy

doplněno 24.11.12 17:26:

*kámen

Od: bmbx®
Datum: 24.11.12 17:49

Je to smůla, studeňák tam nebude, léta mi sloužil bez chybky, těsně před odesláním jsem jej ještě zkoušel a vše bylo v pohodě. To jsem sám zvědavý co tam šlo do kopru :(.

Datum: 24.11.12 18:58

Vyměnil jsem filtrační kondenzátor a už to vypadé lépe, ale stopa pořád není úplně rovná a při přepínání časová základny lítá po obrazovce, někdy i zmizí.

Datum: 24.11.12 20:04

Zkuste si schválně proměřit ESR pokud máte čím, na některých kondenzátorech u zdroje

Datum: 24.11.12 20:34

Nemám čím :(

Od: zabu
Datum: 25.11.12 10:34

Já osobně bych, bez znalosti toho konkrétního přístroje, jen podle toho obrázku, asi šel v první řadě po těch přepínačích. Ať už otočných, nebo po těch izostatech nebo co to tam je.

Od: mkat®
Datum: 25.11.12 11:16

Pokial to išlo poštou,(a ako sa tvrdi že osciloskop pred tym fungoval)-najprv by som sa zameral na uvolnene spoje.Podotlačal všetky kontakty,zasuvky ,konektory.Odstranil by som prach z vnutra.( môže robiť rôzne nežiaduce skraty, ak cestou zvlhol) Prekontroloval by som studene spoje ,a až potom by som začal z meranim zlych sučiastok. Skôr si myslim že sa cestou niečo uvolnilo,ako odpalilo.(pokial ten osciloskop naozaj fungoval)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.