Placení TV poplatků

Od: Datum: 17.03.15 12:24 odpovědí: 14 změna: 21.03.15 19:36
avatar

musí se také platit TV poplatky, když platím SKYLING a DIGI? Zdá se ni to jako vydřidužství. Poraďte jak to máte nastavené Vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.15 12:33

Ano musí

Zdá nebo nezdá je to tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 17.03.15 12:43
avatar

Dobrý den, povinnost platit za veřejnoprávní TV a rozhlas je - povinnost dívat se či poslouchat není. Zatím žádná změna v tomto není, i když jistý návrh z Hradu zazněl. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 13:59
avatar

taky platím kabelové Nejtv a taky veřejnoprávní České televizi a taky i Českému rozhlasu...a taky i ...

Vysíláním veřejné služby jsou v České republice pověřeny Česká televize a Český rozhlas na základě zákonů č. 483/1991 Sb., resp. 484/1991 Sb. K tomu blíže kapitoly Rozhlasové televizní vysílání a Právní předpisy ČR.

http://www.mkcr.cz/cz/media-a…verejnopravni-vysilani-81273/

doplněno 17.03.15 21:13:

§ 2

Předmět poplatků

(1) Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazenépro šíření a přenos rozhlasového nebo

televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů(dálejen"rozhlasový přijímač"). Toto zařízení sepovažuje za rozhlasový přijímači v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo

televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů(dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímači v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

(3) Ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového i televizního vysílání se platí rozhlasový poplatek i televizní poplatek.

https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/zakon.php

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 15:21
avatar

Ano, je to vydřidušství. ČT i ČRo musíme platit všichni, i když je nesledujeme. Ideální řešení by bylo mít pouze komerční televize - ona ta "veřejnoprávnost" ČT a ČRo je beztak pouhá iluze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 17:06
avatar

A co vlastně brání tomu, aby lidé psali ta "čestná prohlášení, že nevlastní žádný přijímač", čímž by se poplatku vyhnuli? Jestli TV/rádio mám nebo ne, to nikdo kontrolovat nebude, ne? Byla by to sice sviňárna, ale předpokládat, že každý odběratel elektřiny sleduje ČT a poslouchá ČRo, není o nic lepší...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 18:17
avatar

jethro : Kolik TV diváku by platilo TV poplatek kdyby nebyl tak tvrdě vymáhán? Neni to jenom za programy ,filmy...ČT1,ČT,Barandov,ČT 24, ČT SPORT...ale i za přenos signálu. Ten využívá i divák Novy, Primy...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.03.15 20:12
avatar

Mám za to, že poplatek jde pouze České televizi a nikomu jinému. A ta přenosové trasy nevlastní. Za přenos signálu platí všechny televize stejně (akorát ty komerční si na to musí vydělat).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skylink
Datum: 17.03.15 15:23

Pokud ti jde o Skylink tak radši zaplať hned na dva roky. Za 14 dnů to bude o hodně víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 15:30

Platit musíte.

Správnější by ovšem bylo, kdyby výrobu a distribuci lží platil zadavatel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 18:00

Jistě, je to vydřidušství. Přesto. – České televizi platíš za to, že můžeš sledovat jejich programy. Skylink si účtuje poplatek za přivedení televizního signálu do tvého televizoru. Pokud si pořídíš svoji dbvt anténu, nebudeš platit nikomu. (jen Čt a rozhlas)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 17.03.15 18:32
avatar

ČT platíme za to, že zajišťuje veřejnou službu (ať už si pod tím představíte cokoliv). Ne že se můžeme dívat na jejich vysílání. Pokud si pořídí DVB-T pořád bude platit 180kč.

doplněno 17.03.15 20:27:

@totak: Máte pravdu v tom, že platíme za to, že nám stát dovolí vlastnit TV přístroj. Ale pak ty prachy stejně pošle ČT (potažmo Rozhlasu), aby mohla dělat veřejnou službu (jestli dělá dobře nebo ne ponechme stranou). Nevím jestli všechny peníze, ale předpokládám že většinu.

Zajímalo by mě, kde jste vyčetl tu kličku se zpracováním obrazu. V Zákoně o rozhl. a TV poplatcích nic takového není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 18:51
avatar
Ono to co vnímáte jako poplatek televizní společnosti je definováno jako poplatek za vlastnictví kocese = oprávnění k vlastníctí přijímače schopného přijímat televizní vysílání v jakékoli podobě. Je úplně fuk jestli to chytáte na DVB-T nebo DVB-S ze satelitu. Navíc je tam i ta klička že jste majitelem zařízení schopného zpracování obrazu i když koukáte na programy streamované přes internet takže by v podstatě nemělo žádné prohlášení o nepoužívání projít ani nikomu, kdo má počítač a internet.
Oni to mají hoši hezky vymyšlený . . .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 00:54
avatar

Klička o "zpracování obrazu" v zákoně není. Nejde ani

o "oprávnění k vlastníctí přijímače schopného přijímat televizní vysílání v jakékoli podobě",

poplatníkem je vlastník rozhlasového nebo televizního přijímače.

Viz zákon o rozhlasových a televizních poplatcích (§ 2 a 3) ...

Streemované vysílání nepodléhá rozhlasovému ani televiznímu poplatku ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fiku
Datum: 21.03.15 19:36
Takže kdybych neměl tv a koukal bych se na internetovou tv nemušel bych platit nebo ano
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.