Jak předělat baterii na LED?

Od: Datum: 02.12.13 11:22 odpovědí: 2 změna: 04.12.13 17:30

Dobrý den. Mám doma několik baterií, které by jsem chtěl předělat na LED světelný zdroj.

prostá výměna zdroje asi nestačí. jak je potřeba vybrat led diodu (čip), když je baterka například na 2xAA baterie? Je nutn přidat ještě odpor?

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.13 11:51

http://www.ebastlirna.cz/modu…Forums&file=viewtopic&t=37302

Bez měniče lze LED jen s odporem připojit ke dvěma AA poměrně blbě. Nouzově to bude trochu svítit, ale proud LED/svítivost bude rychle klesat. Napětí dvou nových článků je totiž právě takové jako je cca napětí na diodě, ale vy potřebujete rezervu ke stabilizaci proudu. Nabíjecí články 1,2V nerozsvítí LED vůbec.

Proto "hloupé" LED svítilny jen s odporem používají 3 monočlánky.

Ohodnoceno: 0x

Od: knick
Datum: 04.12.13 17:30

Zřejmě máš několik baterek, které chceš předělat, to je místo původní žárovky dát LEDku. Ač neodborník, takýchto baterek jsem už několik předělal a normálně to funguje. Dvě baterie (např.AA) dají cca 3 V a k nim se připojí např. LED 5mm bílá 22000 - 25000mcd/15° čirá, ta je na 3,1V za 9 Kč. 15stupňů je úhel světelného toku, takže tato LEDka svítí více do bodu a do dálky. Baterie vydrží hódně dlouho. Není potřeba žádné odpory apod. Když to nesvítí, tak přepojit +/-. Výkonnější LEDky 1W a pod fungují i na jednu baterii 1,5V, ale co k tomu je potřeba nevím. Přeju hezké dny. Zd.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.