Indukční vařič po sejmutí hrnce vypíná indukc

Od: Datum: 17.03.15 00:31 odpovědí: 9 změna: 19.03.15 14:33

Dobrý den. Máme doma hodně hrnců z hliníku s keramickým povrchem bez železného spodku a také papiňák z nemagnetickým dnem. Jak by šlo zrušit funkci vypínání indukce po sejmutí železného kastrolu u indukčního vařiče, abychom mohli používat i toto nádobí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.15 01:11
To není otázka vypínání plotny, ale toho, že to nádobí nelze principielně použít. I kdyby se buzení cívky nevypnulo, nebude to fungovat.
doplněno 17.03.15 01:20: Přesněji řečeno - pokud by se buzení u hliníku nevypnulo, došlo by patrně k přetížení a zničení budícího obvodu. Ten je za normálních okolností zpětnovazebně regulován a v krajním případě při přetížení zajistí vypnuti buzení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 05:31

Velmi zjednodušeně řečeno - nádobí musí být magnetické (jako že na něm bude držet magnet). Což hliník, sklo, či třeba nerez nejsou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.15 14:46

Z principu nemusí být magnetické. Ovšem musí být ze špatně vodivého kovu - tedy nejspíš z nějaké slitiny železa. A tedy ne z hliníku či mědi.

Dobře vodivý kov znamená přetížení vysílače. Lepší výrobky mají tuto ochranu řešenou měřením odběru koncového stupně při postupném zvyšování výkonu.

Hloupé mají za pár halířů kontrolu na přítomnost magnetického materiálu. To úplně zbytečně vylučuje použití "nerezového" nádobí.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 17.03.15 14:24
avatar

vyměňte indukci za sklokeramiku nebo plyn a bute to dle vašeho požadavku...použijete jakýkoli hrnec...s různou účinností ohřevu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jamal
Datum: 18.03.15 18:42

Díky za odpovědi. Je mi jasné že by to fungovalo, ale jak na to. Pokud člověk nečaruje nad prázdnou plotýnkou s oprstenovanou nebo onáramkovanou rukou, tak nic nehrozí. Zkoušel jsem do mezery vložit alobal a ten se pěkně "rozsvítil".

Datum: 18.03.15 20:32

Jak vám může být jasné, že by to fungovalo, když jste dostal několik odpovědí, že to fungovat nemůže?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 13:14
avatar

To je přece jasné: odborník ví, že to fungovat nemůže, ale laikovi to přesto funguje, protože neví, že to fungovat nemůže. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 13:43
avatar

Ono to fungovat muze s podlozkou k tomu urcenou, nicmene by jsem ji nedoporucil.

http://www.srovnanicen.cz/q/indukcni%20podlozka/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 14:33
avatar

a podložkou se vracíme ke starému elektrickému sporáku s plotýnkami, případně ke sklokeramice; veškeré výhody indukce odpadají - za více peněz menší účinnost... a pomalejší vaření...a co udělá podložka po nahřátí bez hrnce? ...když náhodou odeberu nádobu a plotýnku nevypnu? vydrží elektronika i delší dobu nahřívat jen podložku? a co podložka bez ochlazování nádobím s nějakým obsahem? jaké máte zkušenosti vy ostatní? koupili byste si indukci a předělali podložkami na obyčejný sporák s plotýnkami?

dakon, neberte to osobně, rozumím vaši radě...Kdo chce kam, ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.