Tloušťka kabelu připojení audio

Od: Datum: 15.03.15 17:42 odpovědí: 1 změna: 15.03.15 19:05

Dobrý den, trápí mě následující věc - mám laptop, který podporuje pouze 2.1, ke kterému mám připojeno pomocí 2xcinch -> audio jack 3.5 mm domácí kino, které podporuje 5.1, ovšem pouze pro dvd, já to používám jako "zesilovač".

mám fyzicky sedm reproduktorů, dva z hifi věže - basáky a pět malých - center, dva po stranách monitoru a dva za sebou. reproduktory jsem "na hulváta" zapojil do 2.1, tudíž obě dvě bedny od hifivěže mám zapojené v + a - subwooferu a na Left a Right mám zapojené dva a tři malé reproduktory (zezadu na zesilovači) fakticky hraje všech 7 reproduktorů relativně tak, jak mají, jenže mám pocit, že by mohly hrát hlasitěji, je mi jasné, že se tam něco dělí, a jako laik bych chtěl vědět, zdali jde hlasitost reproduktorů zesílit jinak, než tlačítkem volume, například silnějšími kabely, mám to připojené provizorně kabely, které jsem doma našel po všech čertech, pokud tedy půjdu do obi, či baumaxu a koupím tam silnější vodiče, bude zvuk hlasitější, kvalitnější, či poznám změnu? Popřípadě, nemáte nějakou radu, jak na to vyzrát, abych z reproduktorů dostal to, co doopravdy dokážou? Omlouvám se, jestli je to zmatené, ale snad to někdo pochopí a bude mi s to poradit. Předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 15.03.15 19:05

U repráků záleží, kam který fous připojíte, aby nehrály v protifázi. SIlnější kabel bude mít pravděpodobně zanedbatelný vliv.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.