DPS pro zapojení TDA7295 do můstku

Od: Datum: 13.03.15 17:59 odpovědí: 4 změna: 13.03.15 22:37

ahoj asi před třemi dny jsem se tu ptal na DPS pro zapojení TDA7295 do můstku a někdo mi poradil, ať si ho navrhnu tak bych se chtěl zeptat jestli to mám správně

navrhoval jsem to v programu PCB Layout editor a nešli mi tam přidávat součástky (...místo součástek jsou mezery aspoň na jednu tečku a místo propojek tenčí čárky *smich* )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.15 19:46

IO1 není připojen k Vs+.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.03.15 22:26
Pokud se nemýlým, tak jsou oba IO připojeny na Vs+... IO1 je připojen přes 2 kondenzátory, které jsou ukostřené
Od: host
Datum: 13.03.15 20:51

DPS pro zesilovač není jenom propojení součástek, je to doslova věda. Vedení zemí, napájení, šířky cest, eliminace nežádoucích smyček, atd. Podívejte se například do datašítu vašeho IO, je tam doporučený plošný spoj pro verzi bez můstku, alespoň na ukázku, jak by to mohlo vypadat.

Zesilovač je také kus mechaniky a konstrukce - chladič, zdroj, ochrana reproduktorů, konektory, kabeláž, atd. Zřejmě máte zkušenosti, když si na to troufáte. Také lze předpokládat, že vaše cestičky z obrázku nahradíte vhodnou šířkou cest.

Příkladů najdete na webu spoustu, podívejte se například na http://custompcb.blogspot.cz/…r-tda7293-bridgeparallel.html a tam si najdete "bridge" - můstkové zapojení a ukázku DPS

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.03.15 22:37
Takhle do hloubky jsem nad tím nikdy nepřemýšlel ochranu reproduktorů, zdroj i chladič už mam, jenom ten modul zesilovače šířky cestiček se dají zpočítat, ale s tím rozmístěním napájení a kostry už to bude horší.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.