Závada u pračky Haier HW B1401

Od: Datum: 12.03.15 10:40 odpovědí: 5 změna: 25.07.16 22:10

Dobrý Den, po 2 letech co máme pračku doma (Haier HW b1401), z ničeho nic začala hlásit chybovou hlášku Err7. Podle manuálu to je závada motoru, tudiž jsem pračku odvezl k opraváři. Ten mi po týdnu pračku vrátil s tím že pračce nic není. Doma jsem ji naložil cca 4kg prádla a milá pračka opět hlásí Err7. Pračka pere ale s naplněním tak do 1/3.Setkal se s tím už někdo? Na okolí Haier neopravuje nikdo než ten opravář co nic nezjistil a vzal si za to 300,-. Pračka je strá něco málo přes 2 roky, zaručák zmizel při rek. domu tudíž se nebráním ničemu jelikož se na ti nevztahujue záruka. Díky za odpověďi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 12.03.15 10:55

Tohle mi vyhodil Google přímo od Haier :

Reason:Motor overheat protection, bad wire connection or motor failure.

Důvod: Motor přehřátí ochrana, špatné drátové připojení nebo selhání motoru.

Ohodnoceno: 0x

Od: tl
Datum: 12.03.15 14:29

Jo to jsem zapoměl napsat do otázky, Err7 není přímo závada motoru ale jak mi řekl technik tak je to závada ochrany motoru. Ale jelikož nejsem elektrikář tak si s tím težko poradím

Od: janalukacova
Datum: 04.02.16 12:33
Ukazuje mi err 1 co mam delat poradte mi nekdo dekuji

Datum: 04.02.16 14:29

err1 - neuzavřená dvířka. Buď mechanická překážka, pokažený spinač, porucha elektroniky. Vyzkoušejte pračku vypnout i ze zásuvky a prohlédnout okolí dvířek, může být roztržená těsnící gume nebo nějaký předmět brání uzavření. Pokud nepomůže - servis.

Od: maclover
Datum: 25.07.16 22:10

Nejradši bych Vám poradil, ať si nekupujete krámy typu Haier, ale pořádnou pračku, třeba Miele, budou ji mít ještě vnoučata. Nebo z dostupnějších třeba Bosch / Siemens nebo nějaký model od Electrolux Group (AEG, Electrolux, nebo Zanussi). Jinak začal bych kontrolou konektoru na motoru, odpojit, kontakty lehce prostříknout sprejem na kontakty a znou spojit a pořádně zavaknout. Pokud by tepelná pojistka byla někde z venku na tělese motoru, dala by se snad vyměnit. Pokud je vnořena někde do vinutí statoru, je to na nový motor. Což se určitě nevyplatí, bude stát minimálně 3-4 tisíce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.