Rozvody pro TV a SAT v RD

Od: Datum: 03.03.15 18:04 odpovědí: 10 změna: 05.03.15 06:40

Zdravím. Potřeboval bych poradit ohledně TV a SAT rozvodů v novostavbě RD. Po celém domě mám natahané TV kabely (celkem 4 zásuvky-pokoje). Na střeše stožář pro příjem DVB-T a satelit. Chci se zeptat, jak sloučit DVB-T a SAT, aby mi šel DVB-T ve všech 4 zásuvkách a SAT jen v jedné, a to v hlavní místnosti obýváku? Jaký použít slučovat - rozbočovat? Případně aby šel DVB-T a SAT ve všech 4 zásuvkách. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.15 21:02

Je potřeba

1) Rozvod do hvězdy kde jsou na koncí TV/R-SAT koncové zásuvky

2) Na parabole konvertor LNB Quad (4)

3) Z DVB-T antény kabel do rozbočovače (1x vstup/ 4x výstup)

Budete mít tedy 4+4 kabely a ty se spojí ve 4ks slučovačích (DVB-T vstup-SAT vstup/ 1 výstup) Potom musí být na každém konci SAT receiver a karta (v případě placených programů)

Lze to řešit i sdílením 1 placené karty pro všechny zásuvky, ale tam je to složitější a finančně náročnější řešení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aroff
Datum: 03.03.15 21:56

Jestli jsem to dobře pochopil, tak pán chce sat. jen na jedné zásuvce ne do všech čtyř pokojů. Nebude tudíž potřebovat Quad, ale stačí jen singl popřípadě monoblok (nevím jakou družici chce chytat).

Z vlastních zkušeností bych DVB-T se SAT neslučoval, jsou s tím jen problémy. Pokud by chtěl satelit do všech čtyř pokojů, rozhodně není finančně výhodné mít čtyři karty. Na sdílení není potřeba drahých satelitů, tuto funkci zvládne s přehledem třeba Ferguson Ariva 202E HD (cca 1850-1900Kč á). Nastavení je celkem jednoduché a jde sdílet i přes Wifi, žádné další tahání "drátů". Server jede i ve standby.

4x karta servisní poplatek a stejně musí být receiver, to by přišlo podstatně dráž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fantom*
Datum: 04.03.15 11:43
Přesné jak pisete - jde mi jen o to, jak sloučit na pude vyvedene kabely, aby mi ve 4 zásuvkach sel DVB-T a jen v jedne SAT. V ostatních místnostech SAT nebude využíván. Co se tyče družic, tak mě staci klasicke dvě 23,5 a 19,2.
Jestli byste mi mohli přímo sem dát odkaz na dane komponenty. Díky
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 04.03.15 12:19

Jak jsem psal, já bych DVB-T a DVB-S neslučoval. Do místnosti kde bude SAT, bych táhl koax. samostatně. Na parabolu dát buď monoblok ( http://www.omko.cz/lnb-konvertor-golden-media-gm-207-monoblok-single/) a nebo 2x LNB http://www.omko.cz/lnb-konver…lden-interstar-gi-201-single/ a držák pro dvě LNB http://www.televiznicentrum.c…-profi-line-parabole-80-100cm a ještě DiSEqC http://www.televiznicentrum.c…o-diseqc-2-1-venkovn-proveden Parabolu bych dal 85. Osobně jsem zastáncem 2xLNB, ale to není důležité.

Pokud jde o rozvod samostatného DVB-T, tam je potřeba vědět jak máte koax. vedený, jestli postupně od jedné mstnosti do druhé pak by stačilo dát průchozí TV zásuvku http://www.televiznicentrum.c…te-ao-9-pruchozi-zasuvka-tv-r v poslední místnosti koncovou http://www.televiznicentrum.c…icka-zasuvka-koncova-tv-sat-r a nebo jestli máte do každé místnosti veden zvlášť koax. z jednoho místa. Pak by by bylo možné dát rozbočovač http://www.televiznicentrum.c…-rozbocovac-ter-4-5-1000-mhz.

Taky nevím jak silný máte přijem DVB-T a jestli budete potřebovat zesilovač nebo ne.

Ty odkazy na meteriál, jsem dal orientačně, aby jse viděl o co jde ceny můžou být jinde nižší, já dal naschvál od dvou prodejců. Někdo by si mohl myslet, že jsem prodejce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fantomas*
Datum: 04.03.15 13:45
Do každé místnosti mám veden koax.kabel zvlášť z jednoho mista. Co se tyče signálu, tak ten není zrovna nejlepší :(
Jestli byste mi ještě doporučil nějaký ten zesilovač?
Od: aroff
Datum: 04.03.15 14:22

Takže stačí rozbočovač z jednoho místa a pak jen koncové zásuvky

Nevím jakou máte anténu a jestli jde do krabičky dát předzesilovač. Pokud ano, můžete použít třeba toto http://www.televiznicentrum.c…ovace/predzesilovac-uhf-16-db

U antény tohoto typu http://www.televiznicentrum.c…um-ax-900-compact-intelligent je potřeba použít zesilovač pod střechou, třeba tento http://www.televiznicentrum.c…inkovy-zesilovac-bnv-2000-sat

V obou případech je potřeba ještě napájení http://www.televiznicentrum.c…-adapter-12v-100ma-koncovka-f

Zesilovač i napájení musí být před rozočovačem, (směr k anténě). U té druhé varianty,zesilovač nainstalovat co nejblíže anténě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fantomas*
Datum: 04.03.15 19:15

Anténu mám viz.obrázek. Tam byste mi doporučil jaký zesilovač?

Od: aroff
Datum: 04.03.15 19:31

U této antény bude potřeba ten vnitřní zesilovač (pod střechou). Na konci té antény je F konektor a na něm krytka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fantomas*
Datum: 05.03.15 06:40
Od: satelit
Datum: 04.03.15 12:24

Dal bych zásuvky která má rádio, TV a 2x SAT. Dva kabely. V jednom je SAT sloučený s TV a rádiem, druhý je přímo SAT. Nové TV mívají satelitní tuner a satelitní setobox sólo je vhodný. Nebo dvojtuner. LNB pochopitelně singl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.