Hifivěž-nepřehrává cd

Od: Datum: 22.02.15 11:23 odpovědí: 18 změna: 25.02.15 11:58

dobrý den, prosím kdo mi poradí? mám hifivěž-značky philips asi 6-7let. přehrávání cd bylo vždy dobré, ale teď se objevuje, že cd třeba přehrává a chvíli je pomlka a hraje to dál. anebo cd nechce vůbec hrát. kde může být chyba? děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.02.15 11:25

Dobrý den, asi už bude nečistá čočka laseru - zkuste ji vyčistit např. za pomocí čistícího CD.

Zdravím!

doplněno 22.02.15 12:15:

bmbx - i to je možné. Já, když jsem měl problém s CD mechanikou, tak první byl s CD-R a později i s Audio-CD ("pálenky" dají tomu načítání více zabrat). Použil jsem čistící CD a bylo to dobré. Pokud už nestačí čistící CD, tak mechaniku otevřu a čistím opatrně čočku laseru, aby nebyla matná, ale byla čirá - dělám to špejličkou s vatičkou a lihem.

doplněno 22.02.15 14:28:

zdenda89 - přehrajete tam takové formáty audia, které podporuje ta věž. Základní formát je Audio-CD (to je formát originálních CD). Možná je na mechanice i logo MP3 (nebo to bude v manuálu k věži).

doplněno 22.02.15 19:46:

zdenda89 - chtělo by to zkusit tam nějaké originální CD.Z Vašeho doplnění mám spíše dojem, že ta CD špatně vypalujete. Vypalují se jako Audio-CD, na značkový nosič a jen malou rychlostí (klidně jen 4x) - a nepřesáhnout kapacitu média. Potom uděláte kvalitní a bezchybovou "pálenku". Než koupíte to čistící CD, tak zkuste přehrát "pálenky" v PC.

Nebo vypalovat opravdu v klidu a kvalitně. Jinak, závada může být i v té věži a ne jen v její mechanice.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 22.02.15 11:57

ben:

málo kdy je to nečistotou na čočce, většinou je nečistota v prostorech pod ní a na zrcátku/hranolu k laseru/sensoru

Datum: 22.02.15 19:27

dobrý den,prosím ještě mám dotaz-vypálil jsem cd a ve věži zvuk nejde, ale čas se načítá, jakoby hrála písnička. jinak, zítra zkusím koupit čistící cd a uvidíme-ozvu se děkuji

Datum: 22.02.15 20:10

dobrý den-vypaluji v cd burner xp. je tam volba vypalování-datový disk, kde je uvedeno,že se může vypálit mp3, a pak je tam volba audio disk. já to vypaloval rychlostí 10 což byla asi chyba. zkusím to udělat čtyřkou a dám vám vědět-děkuji za pomoc-zdenda.

Datum: 22.02.15 20:39

Dobrý den, Vy si to CD musíte vypálit ve formátu, který umí přehrát ta věž. Pokud umí MP3, tak se jich na disk může umístit více (než na Audio-CD) a vypalují se jako datové CD. Pokud zvolíte vypalování jako Audio-CD (bude tam asi jen 12-14 písniček), tak ta věž by to měla určitě přehrát. A hlavně to nevypalujte na nosič DVD - to věž nepřehraje. Zdravím!

doplněno 23.02.15 10:15:

Tak musíte vypalovat jako Audio-CD. MP3 tam zřejmě nepřehrajete.

doplněno 23.02.15 11:03:

zdenda89 - a není tam ten disk vložen obráceně? Proč tam nezkusíte nějaké originální CD?

To žádné doma nenajdete?

doplněno 23.02.15 11:16:

zdenda89 - já mám čistící CD, které se roztočí. Podívejte se na obal, jestli tam je návod.

Ale, když originální CD hraje, tak mechanika je v pořádku a bylo špatně vypalováno nebo je disk nečistý. Myslím, že otázka je vyřešena a již další rady nebudou ani třeba.

Datum: 23.02.15 10:13

dobrý den, tak ty pálenky v pc hrají, v návodu hifi věže philips je uvedeno, že přehrávají tyto formáty-compact disc digital audio, compact disc recordable, a compact disc ReWritable. vyčistím optiku, vyzkouším pálení a ozvu se jak to dopadlo-děkuji-zdenda.

Datum: 23.02.15 11:12

tak teď jsem zkusil orig.cd a hned to hrálo, ale s tím čistícím cd mi to nejde-že se to netočí-nebo jaká je správná funkce čitícího cd? děkuji zdenda.

Datum: 23.02.15 10:56

dobrý den, prosím vás, koupiol jsem čistící disc nakapal emulzi na štěteček a papírek, vložil do cd mechaniky, ani se to netočí-že by byla záváda v mechanice? děkuji za pomoc-zdenda.

Od: host
Datum: 23.02.15 18:03

Při čištění prostoru mezi čočkou a laserem je třeba se k tomu dostat, tedy odkrytovat věž, což sice ještě šikovný kutil zvládne, ale dál už pak jen zírá, co čeho to vlezl a je třeba se bát, že něco odpojí a nebude vědět, kam a jak to zas připojit. Nejlepší je dát to nějakému šikovnému servisákovi, který má nářadí, cit v ruce a zkušenost. Papírek nepomůže, chce to úzkou štětičku, navlhčenou izopropylalkoholem, který se bezezbytku odpaří a nenechá po sobě šedý povlak. Nevýhoda je ta, že se to těžko oddělává a nedá se k tomu dostat, jen opravdu opatrně a s citem zastrčit, zašmejdit a doufat, že se to tam vyčistí. Obvykle to jde.

Pokud laser doslouží, dá se vyměnit, ale to zase svěřte zkušenému servisákovi, který to umí.

doplněno 23.02.15 18:10:

Je třeba se dostat pod takovou tu packu, pod kterou je čistěná optika. Bez dalšího rozebířání to nejde nadzvednout, je tam jenom mezera do které zajede CD a tudy se to dá čistit. Obrázek http://www.hifi-advice.com/images/philips%20cd960%20inside%204%20500ix.jpg je jenom na ukázku, jak by to mohlo vypadat, není to asi váš ty.

Datum: 24.02.15 12:42

dobrý den, prosím mám ještě dotaz-vypálené cd v pc mi ukazuje, že je to formát mp3. ve věži to ukazuje jen uběhlý čas a je to bez zvuku. takže by to znamenalo, že věž nepřehrává formát MP3? děkuji za odpověď-zdenda.

Od: bmbx®
Datum: 24.02.15 13:11

Je to zvláštní, přehrávač který nějaký formát nepodporuje by jej měl odmítnout a nepsat to. Co říká návod? Možná si jen neporadí s daatovým tokem, ale to semi nezdá...

Datum: 24.02.15 13:17

Dobrý den, jak píše kolega - je to podivné. Napište zde přesný typ té věže (i když podívat se do návodu jsem Vám asi už radil). Ještě snad, jestli tam není přepínání mezi poslechem Audio-CD a MP3, ale s tím jsem se nesetkal. Zdravím!

P.S. A ještě jednou se zeptám - je na té věži někde logo MP3?

doplněno 26.02.15 08:07:

zdenda89 - ono je to těžké. Nevíme, jestli jste četl návod k věži (a tam o možnostech formátů, které má přehrát), přesný typ také nesdělíte a jak vypalujete také není jasné.

Tuším, že např. Nero umí vypálit na jedno médium písničky ve formátu Audio-CD i MP3 (tedy, dva formáty jedné písničky). Je to takový kočkopes. Pokud to takto pálíte i Vy, tak je možná ta věž zmatená - MP3 neumí a formát Audio-CD nepřehraje korektně, resp. jen čas (ale, to je jen spekulace). Originální Audio-CD tam přehráváte bez problémů, o MP3 formát se nepokoušejte a vypalujte dle již napsaných rad - pouze a jasně Audio-CD. Tedy, jako hudební CD (žádná data nebo kočkopes).

Datum: 25.02.15 10:44

dobrý den, na věži logo mp3 není!

Datum: 22.02.15 11:33

Jsou CD originál nebo vypálené?

Datum: 22.02.15 13:16

cd jsou vypálené, prosím jaké formáty audia, by se mohly přehrávat? děkuji

Datum: 22.02.15 16:00

Jde také o to,že ty vypáleniny,hlavně pokud jsou na méně kvalitních CD,se nemusí načítat,nebo blbnou,prostě proto,že se z nich"data ztrácejí"Já jsem si koupil nový CD přehrávač a některé vypálené disky dělaly přesně co Vám.Zkuste originály a jestli ty problémy dělat nebudou,tak je to možná tím.

Datum: 22.02.15 11:40

Já bych řekl, že mechanika pomalu dosluhuje.

Od: host
Datum: 25.02.15 11:58

Věž Phillips mívají laser typu CDM12.1. Podívejte se do seznamu hifi věží, jestli je tam i ta vaše, seznam není samozřejmě vyčerpávající. http://www.brelect.fr/index.p…=produits.inc.php&code=372975

Laser dovedou servisáci koupit, vědí kde, například kompletní jednotka VAM1202 i s laserem CDM12.1 na http://www.ame.cz/CD-jednotka…nahrada-1-_d151605_10699.aspx

Laser sám je asi za dvacet dolarů a nějaká doprava. V servisu zaplatíte něco za servis, kolik by to stálo vám servisák dovede říci docela přesně. Oprava by mohla být poměrně brzo hotová, protože se náhradní díly dají objednat a přijdou docela brzo. Dá se to opravit a zase budete hrát pro potěchu oušek a radosti z poslechu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.