Zablokovaná mechanika

Od: Datum: 21.02.15 14:24 odpovědí: 6 změna: 21.02.15 18:04

Zdravím,
už nevím co s tím. Jedná se o už starší dvd přehrávač LG DVX482H z roku 2009. Stalo se mi to, že tetě (94 let) se nějak povedlo zablokovat vysunutí mechaniky. V přehrávači mám normálně dvd, který jde v pohodě přehrát. Jenže nejde vysunout. Porucha mechaniky to být nemůže, protože na displeji se objeví "loc" a na obrazovce křížek. Takže hádám že je to prostě zamknutý. Fail je, že si vůbec nepamatuji heslo, resetovat se mi ho podle manuálu nepodařilo protože nemůžu vyjmout to DVD z mechaniky což je jeden z požadavků na reset hesla. Nevím co s tím .. je nějaký způsob jak to dývko hodit do továrního nastavení či něco takovýho. Nic podobného jsem ale v menu nenašel. Nic o zamknutí čistě mechaniky se v manuálu taky nepíše. Do servisu se mi ten krám nosit zatím nechce. Budu rád za každý typ.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 14:35

Není tam dirka? Narvi tam špendlík. Obrázek je ilustrační. Mechanika by se měla vycvaknout ven. Pak vyndáš cedlo.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 21.02.15 14:40

Dobrý den, obávám se, že tam "vyprošťovací" dírka jako u PC mechanik nebude. Pak asi jedině rozebrat, resp. sundat kryt a DVD uvolnit. Přístroj je to starší, tak o záruku nejde.

Ovšem, jestli bude potom ještě funkční, je otázkou - tedy, zda se odblokuje. Zdravím!

doplněno 21.02.15 14:51:

Já se právě dívám na DVD přehrávač (jiné značky) a dírka u něho není. Snad zkusit rozdíl mezi otevíráním dvířek na DO a pokud je tlačítko i na přístroji. A přístroj otevírat po vytažení kabelu ze zásuvky.

Datum: 21.02.15 14:45

V tom případě souhlasím a nebál bych se rozebrat kryt.

Od: host
Datum: 21.02.15 14:42

CD i DVD mechaniky mívaly už od začátku možnost ručního vysunutí saní s diskem tak, že se podle návodu k obsluze do maličké dírky v předním panelu pod dvířky saní zastrčil drátek z narovnané kovové kancelářské sponky a jemně zatlačil na nějaký mechanismus vevnitř, který uvolnil západku a saně bylo možné vytáhnout a disk vyndat. Možná to tak také máte. Dírka je malá, nenápadná, asi jako od červotoče. Pokus a nalezení síly pro otevření si můžete vyzkoušet na nějaké vyřazené CD mechanice, pokud ji nemáte vy, nějaký kluk v sousedství by ji mohl ve svých pokladech mít a třeba i on se tím poučí.

doplnění: ernie, byl jsi rychlejší.

Od: mkat®
Datum: 21.02.15 15:15

DVD-čko treba rozobrať .Potom sa dá zistiť prečo sa šuflík nevysúva.Najčastejšia závada je vo vyťahanej (roztrhnutej ) gumičke.

Od: bmbx®
Datum: 21.02.15 18:04

DVD / CD přehrávače a rekordéry mívají odblokování na spodní straně přístroje, není to dírka ale bývá to podélný otvor, přes který se dá posunout páčkou, přesnější popis bude v manuálu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.