Jaký fotoaparát koupit?

Od: Datum: 01.03.15 20:28 odpovědí: 17 změna: 03.03.15 01:50

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, když chci začínít fotit se zrcadlovkou, jestli by tato zrcadlovka byla dobrá NIKON D5100 + 18-105 AF-S DX VR.

Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 01.03.15 20:32

špatně pokládáte dotaz - musíte o sobě něco napsat... Jaké máte zkušenosti s focením? Jaký jste měl přístroj doposud? Jaký máte finanční strop? Jakou máte představu či plány do budoucna?

Ohodnoceno: 3x

Od: bmbx®
Datum: 01.03.15 20:38

Zrcadlovky stejné cenové kategorie jsou od všech výrobců stejné i tím co nabízejí, jediné co vám mohu poradit, je zajít do obchodu a vybrat podle toho, která vám padne nejlíp do oka a do ruky, jestli je vhodný zrovna vámi popisovaný model, v tom vám těžko někdo poradí. Spíš vám lidi budou vnucovat to co mají doma :-D

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.03.15 13:53

Možná by bylo dobré,podívat se ,jaké který foťák dělá fotky Také jsem si koupila zrcadlovku, Canon,ale dnes bych si koupila jiný. Záleží co chcete fotit. Také je pěkně těžký a ještě k tomu objektiv a za celý den,toho mám dost. Podívejte

se tady na některé fotky a můžete porovnávat. Rozbalte si tam informace o fotkách,tam se dozvíte značku fotoaparátu a ostatní info. http://jatapik.rajce.idnes.cz/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.03.15 15:54

hankas:

jen tak pro zajímavost, jaký a proč?

Datum: 02.03.15 16:20

No hlavně nějaký lehčí a který určitě dělá lepší fotky, než ten můj . zatím jsem to nezkoumala,ale určitě něco existuje.

Nebo taky jednodušší na ovládání musím se tohoo něm hodně učit

Datum: 02.03.15 16:24

No takto to dopadá, když si někdo pořizuje zrcadlovku v domění, že je samospasitelná.

Co je na ovládání zrcadlovky Canon tak složité na ovládání?

Jak je možné, že z toho lezou špatné obrázky a v čem jsou špatné?

Datum: 02.03.15 16:40

Né že by byly všechny špatné,ale asi to bude tím,že to neumím nastavit. Mám k tomu manuál a CD a je tam tolik informací, že bych to studovala rok. Tak fotím na automat. Můžete se podívat na pár mých fotek,ale od listopadu už mám fotky s objektivem 75-300 Canon bez stabilizátoru,protože se mi rozbil ten 18-55. http://b-razilka.rajce.idnes.cz/

Datum: 02.03.15 16:44

hankas:

manuál k foťáku ti není k ničemu, je potřeba si osvojit všeobecné fotografické dovednosti a pravidla. Nomohu se zbavit přesvědčení, že na to všechno je nejlepší začít jednoduchým fotoaparátem s manualním nastavením a nejlépe na film

Datum: 02.03.15 16:52

Obyčejný foťák na film jsem měla,ale tam nebylo co nastavovat. Myslím,že se zrcadlovkou se nedá srovnávat,ale je fakt, že tomu moc nerozumím.

Datum: 02.03.15 17:22

To co se musí nastavit na manuálním nejjednodušším foťáku, to se musí nastavit i na zrcadlovce to jsou právě ta základní fotografická pravidla, vztah clony a času a proč někdy volit to nebo ono větší / menší...atd.

Datum: 02.03.15 17:43

kdyztak pouzivejte AV rezim pro foceni, kdy se cas dopocita sam, a vy nastavujete pouze clonu a iso

doplněno 02.03.15 18:23:

no u AV je treba malinko uz vedet predem, co dela co, nicmene pouzivam ho nejcasteji, hlavne na predpocet nastaveni manualu a nebo na pohotove fotografie... nicmene v posledni dobe uz vubec nepouzivam interface Canon, vse nastavuju v plug-in firmware, ktere se bootuje z SD karty, je to mazec vec, ktera z fotaku dela o tridu lepsi delo, jestli to zajima nake Canonaky, tak tady: http://www.magiclantern.fm/ @hankas by si mela nastudovat nejaky clanek/-y, je toho plny internet, neni treba chodit na kurzy

Datum: 02.03.15 17:50

joudic:

jenže ono je dobré vědět kdy je jaká hodnota času / clony vhodná. Jednodušší je používat tkzv. P- shift. Spočítaná exposice a volí se jen nejvhodnější kombinace clony a času.

Datum: 02.03.15 17:56

AV režim používám,ale jinak nic nastavit neumím a nemá mě kdo poradit. Potřebovala bych jít na nějaký kurz,ale momentálně na to nemám čas.

Datum: 02.03.15 16:23

Ne proboha..

Žádné fotky neporovnávejte..K ničemu Vám to nebude. Nenajdete (vyjma testů) dvě fotografie stejné..a za stejných podmínek..a i kdyby ano, opět Vám to pranic neřekne, protože nastavení každého fotoaparátu může být jiné..a jiný zpravidla bude i objektiv.

To mi připomíná jeden "rádoby profi test" nejvyšších modelů fotoaparátů Nikon vs. Canon.., kde byla sice patrný rozdíl mezi stejnými fotografiemi, ale dost těžko se dalo objektivně určit která je ta "správná a lepší"..Mimo jiné byl test prováděn na tělech s továrním nastavením.., které vůbec nebylo přizpůsobeno podle podmínek konkrétní scény.

Pokud (s dnešními možnostmi nasstavení fotoaparátů) někdo není spokojen s konkrétní značkou, tak chyba většinou není na straně fotoaparátu.

doplněno 02.03.15 16:25:

P.S.: a opět..fotografie dělá především fotograf...potom "dlouho nic"..následuje světlo a "daný okamžik nebo téma"...dlouho nic..potom objektiv...dlouho..dlouho nic..ještě pořádn nic...a pak teprve někde tělo fotoaparátu.

Datum: 02.03.15 17:30

nejvic zalezi na objektivu, rozhodne nemuzete rict po pouzivani setoveho objektivu a neprilis povedeneho dlouheho telezoomu ze zrcadlovka dela nekvalitni fotky, kupte si L objektiv canon (vetsinou jsou bile, az na kratsi ohniska) a uvidite vyraznou zmenu :)

doplněno 02.03.15 17:35:

Canon EF 70-200mm f/4,0 L USM Canon EOS 550D | čas: 1/100 s | clona: F6.3 | ohnisko: 70.0 mm | ISO: 3200 vsimnete si jak je vysoke ISO, vidite tam nejaky šum? :)

Od: jofa®
Datum: 02.03.15 19:18

joudic Máte svá nastavení při tvorbě snímku a právě toto může být příkladem jak je každý fotograf jiný. Osobně bych při tomto snímku snížil hloubku ostrosti na F2,8-3,5 a přitáhl, tím pádem snížil na polovinu ISO a zkrátil čas. Troufnu si tvrdit, že by jste tímto dosáhl snímku preciznějšího. Jinak dobrý. Tak jak vidím, objektiv f/ 4,0 i tak bych to tam nastavil dal odstup a přitáhl.

Datum: 03.03.15 01:50

byla tam uplna tma a Canon zvlada s dobrym objektivem i 3200 ISO bez sumu (i 6400, ale uz je horsi, ale porad lepsi nez ISO 400 na ef-s 18-55), ja chtel vetsi hloubku ostrosti... plny ostry snimek... i tak lze videt, ze krunyr uz je mirne rozostreny... respektive na vysoke iso nefotim, ale tady to byla nutnost

doplněno 03.03.15 01:57:

hlavne vite jak to je, nebyl cas, ta druha proste plavala nahoru, malem jsem si polamal prsty, abych to stihl nejak nastavit a vyfotit v 1 sekunde ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.